21°

SDS 2.0 – pierwszy etap za nami

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński

Szczeciński Dom Sportu 1
Szczeciński Dom Sportu 2
Szczeciński Dom Sportu 3
Szczeciński Dom Sportu 4
Szczeciński Dom Sportu 5
Szczeciński Dom Sportu 6

Stary kompleks Szczecińskiego Domu Sportu na zawsze przeszedł do historii. Nie ma już śladu po hali sportowej i hali basenowej. Wkrótce rozpocznie się budowa nowego obiektu.

Za nami kilka tygodni robót rozbiórkowych Szczecińskiego Domu Sportu. Aktualnie trwa wywożenie z terenu budowy pozostałości po starej konstrukcji budynku. Pierwszy etap inwestycji jest tym samym za nami.

Teraz przed wykonawcą kolejne wyzwanie. Wraz z rozbiórkami wykonawca realizuje prace projektowe. Jednym z elementów tego procesu jest uzyskiwanie uzgodnień i decyzji niezbędnych do realizacji zaplanowanych prac budowlanych.

- Najważniejszy z tych dokumentów już jest. Mowa o pozwoleniu na budowę. To oznacza, że już wkrótce rozpoczną się pierwsze prace związane z budową nowego obiektu - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. 

O inwestycji

W ramach inwestycji powstaje nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30m, z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni. Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. To część holu wejściowego i mozaiki. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania.

- Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej - dodaje Piotr Zieliński. 

Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Nadzór sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą jest Budimex S.A. Koszt prac to blisko 109 mln zł brutto.

Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

Будьте в курсі!

Натисніть кнопку «Підписатись», щоб бути в курсі новин Щецина. Найцікавіші записи ви знайдете в Новинах Google!