18°

Gumieńce: nowa ścieżka rowerowa już widoczna

Natalia Mróz

Natalia Mróz

Gumieńce: nowa ścieżka rowerowa już widoczna
Gumieńce: nowa ścieżka rowerowa już widoczna
Gumieńce: nowa ścieżka rowerowa już widoczna
Gumieńce: nowa ścieżka rowerowa już widoczna

Coraz więcej zmian nad Jeziorkiem Słonecznym. W oczy najbardziej rzuca się nowa ścieżka rowerowa, która właśnie została pokryta asfaltem.

To tylko jeden z elementów projektu SBO, realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych. Asfaltowa ścieżka rowerowa o długości ok.  650 m, biegnie wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącego ciągu spacerowego. Łączy się ona z istniejącą już infrastrukturą rowerową. Budowany jest także łącznik pomiędzy ścieżkami rowerowymi od strony ul. Derdowskiego i Taczaka. 

 

 

A co poza tym? Dla mieszkańców zaplanowane są zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy. W sąsiedztwie jeziorka pojawi się tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule.

- Będą też stoły do gry w ping – ponga, piłkarzyki oraz szachy. W kilku miejscach, zarówno od strony ul. Szeligowskiego jak i od ul. Derdowskiego, staną stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.  Zamontowane zostanie również urządzenie siłowni "pod chmurką" - surfer.  Miejsce do odpoczynku powstanie także przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka.

Wykonane zostaną nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. Na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, a wśród nich m.in.  klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

 

 

Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt inwestycji to 1,7 mln zł, a prace powinny zakończyć się we wrześniu. Jednocześnie cały czas apelujemy do mieszkańców o to, aby stosowali się do oznakowań i nie wchodzili na teren budowy, a także nie przestawiali przęseł ogrodzenia. Uspokajamy również, że wykonawca zgodnie z umową jest zobowiązany do naprawienia szkód powstałych przy realizacji zadania.

Будьте в курсі!

Натисніть кнопку «Підписатись», щоб бути в курсі новин Щецина. Найцікавіші записи ви знайдете в Новинах Google!