12°

Oswajanie miasta. Sąsiedzki dyżur u Krysi

Robert Duchowski

Robert Duchowski

Punkt „u Krysi” jest miejscem otwartym dla szczecinian – przestrzenią wymiany pomysłów i dyskusji

W sobotę, 24 maja, w godzinach 11:00–14:00, punkt sąsiedzki „u Krysi” przy ulicy Edmunda Bałuki 17 w Szczecinie zaprasza na kolejny dyżur, którego gospodynią będzie Grażyna Iłowiecka ze Stowarzyszenia „Oswajanie miasta”.

Dyżury „u Krysi” to część działań prowadzonych w ramach programu rewitalizacji w mieście. Punkt działa w miejscu dawnego zakładu fotograficznego „Foto Krystyna”, którego historia wciąż jest żywa dzięki wspomnieniom mieszkańców.

- Sobotni dyżur będzie okazją do rozmowy o możliwościach, jakie otwiera nowy program ogłoszony przez Urząd Miasta Szczecin, dotyczący wsparcia działań animacyjnych na obszarze rewitalizacji - informują organizatorzy. -  Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat warunków naboru oraz zapoznać się z gotowymi wzorami wniosków. Organizatorzy szczególnie zachęcają do odwiedzin osoby reprezentujące organizacje społeczne, które chciałyby zaangażować się w lokalne działania sąsiedzkie.

Punkt „u Krysi” jest miejscem otwartym dla szczecinian – przestrzenią wymiany pomysłów i dyskusji. Ekipa prowadząca to miejsce już teraz zaprasza też na czerwcowe wydarzenia.

8 czerwca o godz. 12:00 odbędzie się spacer poświęcony architekturze mieszkaniowej Śródmieścia, który poprowadzi Marcin Szneider – architekt i badacz miejskich przestrzeni. Spacer odbędzie się przedstawicieli firmy Prime Construction, lokalnej firmy zajmującej się Generalnym Wykonawstwem, m.in. zbliżającej się do końca inwestycji w tzw. Kwartale 36, czyli pomiędzy ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego, Królowej Jadwigi, Małkowskiego i al. Wojska Polskiego.

Tego samego dnia o godz. 14:00 w przestrzeni „Lokatorne. Miejsce działań antydyscyplinarnych”, w tej samej kamienicy przy ul. Bałuki 17, w której znajduje się punkt „u Krysi”, odbędzie się spotkanie z Łukaszem Drozdą, politologiem i urbanistą, autorem książek „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce” oraz „Miejskie strachy”. Tematem rozmowy będą różne formy mieszkalnictwa i ich znaczenie w kontekście rewitalizacji miast.

Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się „u Krysi” jest wolny, dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin.

Bleiben Sie auf dem Laufenden!

Klicken Sie auf die Schaltfläche 'Folgen', um über die Nachrichten aus Stettin auf dem Laufenden zu bleiben. Die interessantesten Beiträge finden Sie in Google News!