Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Збір подарунків для біженців з України також у Netto Arena

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Збір подарунків для біженців з України також у Netto Arena

   Charytatywna Galeria Szpargałek istnieje głównie po to, by pomagać najbardziej potrzebującym. Organizowana jest w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej raz w miesiącu. Decyzją dyrektora ZUK Galeria zaangażuje się również w pomoc dla Ukrainy.

   Nadprogramowa Galeria odbędzie się w najbliższy poniedziałek w godzinach 10-17. Ta wyjątkowa edycja dedykowana będzie wyłącznie jednemu celowi: wsparciu finansowemu Ukrainy objętej działaniami wojennymi. Liczy się każda złotówka, dlatego liczymy na ofiarność i solidarność z naszymi sąsiadami

   Prosimy o dokonywanie wpłat na konta dwóch sugerowanych Instytucji:

   1.    Zachodniopomorski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
   Konto: 41 1240 3813 1111 0000 4560 0290
   Z dopiskiem :  Pomoc dla Rodzin z Ukrainy

   2.    Związek Ukraińców W Polsce o/Szczecin
   Konto: 20 1090 1492 0000 0001 4312 2731
   Z dopiskiem: DLA UKAIŃCÓW   KOD SWIFT WBKPPLPP

   WAŻNE:

   - Nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich organizacji, instytucji, osób zaangażowanych w pomoc - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Dlatego sugerujemy Państwu zaledwie dwie,  zweryfikowane i znane w środowisku, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie akcji pomocowej wspólnie z Galerią Szpargałek. Finalnie wszystkie zebrane fundusze i tak trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

   ZASADY NAJBLIŻSZEJ GALERII :

   1.    prosimy o dokonanie wpłat wcześniej i wykazać dowody wpłat na miejscu
   2.    honorujemy darowizny dokonane na rzecz podanych Instytucji, w okresie od 01.-07.03.2022
   3.    osoby, które w dniu 07.03.2022 z różnych powodów nie będą mogły wykorzystać w całości lub części równowartość wpłaconej sumy na odbiór przygotowanych przez nas przedmiotów, otrzymają od nas tradycyjnie Bon Galerii do wykorzystania w kolejnych, dowolnych edycjach Szpargałka.
   4.    Podczas dedykowanej edycji nie będziemy
   a)     przyjmować wpłat dokonanych na inne konta ani na inne cele,
   b)    realizować resztowych Bonów Galerii otrzymanych podczas innych edycji
   5.    Zapraszamy Darczyńców mających wpłaty dokonane na inne OPP na edycję stałą, która odbędzie się 30.03.2022 roku.

   Trwają już intensywne przygotowanie do poniedziałkowego otwarcia. Na półkach znajdą się setki przedmiotów, które trafią do Państwa.


   Ekoporty czekają na odpady:


   Wszystkie przedmioty, które znajdują się w magazynach Szpargałka, pochodzą z odpadów przyniesionych przez mieszkańców Szczecina. Często są to przedmioty nowe lub posiadające niewielkie ślady zużycia. Dajemy im drugie życie. Na miejscu każdy taki przedmiot jest sprawdzany, czyszczony i jeśli tylko istnieje możliwość aby mógł być wykorzystany dalej, trafia do magazynu, a potem wystawiony jest podczas edycji kolejnej Galerii. W ten sposób właśnie, po dokonaniu wpłaty na konto wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, stanie się własnością kolejnego nowego właściciela. Tak pomagacie Państwo potrzebującym.

   Zachęcamy więc do tego, by przejrzeć swoje gospodarstwa domowe i znaleźć to, co niepotrzebne, zbędne, co w domu jest odpadem i przynieść  do dowolnego Ekoportu. Jeśli przedmioty będą nadawały się do dalszego użytku – trafią do Galerii, a stamtąd do nowego właściciela. Kwota natomiast pomoże potrzebującym. Tym razem będą to potrzebujący obywatele Ukrainy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!