Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Щецін: події, про які всі говорять

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять
   Щецін: події, про які всі говорять

   За останні кілька років міська компанія Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia провела в нашому місті одні з наймасштабніших і найбільш продуманих заходів, які відвідали мільйони людей.

   Фестиваль світла в Щеціні

   Неможливо порахувати всіх учасників заходів, організованих у міському просторі. Їх присутність є підтвердженням того, що місто, як організатор, приймає виклик і готує події, які мешканці із задоволенням відвідують. В останні роки календар подій Щеціна збагатився новими пунктами, які міцно закріпилися в нашому місті.

   Прикладом цього, безсумнівно, є започаткований у 2019 році фестиваль «Ілюмінації Щецін», який у своєму першому випуску обмежився світловим шоу «Кранозварів» та прогулянкою вулицями міста.

   - Сьогодні «Ілюмінації Щецін» - це можливість співпраці з місцевими художниками, світловими дизайнерами, які облаштовують міські простори та змінюють їхній повсякденний вигляд за допомогою світла та кольору, - розповідає Целіна Волош, прес-секретар компанії Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia.

   Центром подій «Ілюмінації Щецін» є парк Жеромського, де, окрім світлових інсталяцій, є також зони для споживання їжі та відпочинку.

   Спортивний Щецін

   Викликом, з яким ми зіткнулися і яким можемо похвалитися, був найбільший і найпрестижніший спортивний захід 2019 року - Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Протягом 10 днів у квітні Щецін приймав майже 1 000 спортсменів, членів команд та журналістів.

   - Компанія Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia подбала про комплексну організацію змагань: від підготовки процесу акредитації, управління транспортом та розселенням до підготовки трьох тренувальних залів, залу для розминки та залу для змагань. Протягом тижня спортивна гімнастика була найважливішою дисципліною в місті, - додає пані Волош.

   Чемпіонат транслювався на телеканалі TVP Sport та більш ніж 10 європейських телеканалах.

   Говорячи про спорт, ми не можемо не згадати проєкт, який вже став брендом, - Щецінський нічний забіг. Цей захід, який не мав легкого старту, оскільки вперше був організований в епоху пандемії коронавірусу, зараз проходить вже п'ятий раз, і в ньому беруть участь 1 500 учасників. Нічний забіг вулицями міста приваблює своєю красою бігунів з усього регіону та сусідніх областей.

   Найбільший ярмарок в регіоні

   Мешканці Щеціна вже не можуть уявити собі підготовку до Різдва без Щецінського Різдвяного Ярмарку, який з ярмарку вихідного дня перетворився на найбільший (понад 80 яток) і найтриваліший (понад 20 днів) передріздвяний ярмарок у нашому регіоні, в якому беруть участь підприємці з усієї Польщі, з багатою мистецькою програмою і тисячами відвідувачів. Щороку ярмарок приваблює не лише нових учасників та клієнтів, але й спонсорів та партнерів, які хочуть взяти участь у заході та зробити свій внесок у його розвиток.

   Щецінська «Домувка» та Щецінський «Локальний Солідарний», або як ми боролися з пандемією

   2020 рік виявився найскладнішим часом для івент-індустрії. Проєктом, організованим під час локдауну, була Щецінська «Домувка», одна з перших анімаційних онлайн-програм у Щеціні, під час якої було організовано низку програм та анімацій для дітей та дорослих.

   - Крім того, кілька випусків було проведено на місцях у дитячих будинках, - додає Волош.

   Для боротьби з наслідками пандемії та допомоги місцевому бізнесу діяла Щецінська програма «Локальний Солідарний». Щецінські підприємці могли розраховувати на безкоштовне просування та підтримку для ведення бізнесу в Інтернеті, а також на придбання ваучерів. SLS також провела публічний збір коштів на підтримку кінотеатру «Піонер» та організувала різдвяний ярмарок в Інтернеті.

   - В рамках боротьби нашої компанії з пандемією ми також підтримали організацію пунктів вакцинації, через які пройшли десятки тисяч мешканців, а також низові ініціативи мешканців - пошиття масок та їх розповсюдження, - інформує Целіна Волош.

   Пандемія та її наслідки не вплинули на діяльність «Кіно на шезлонгах», який щосезону збирає тисячі мешканців перед мультиплексом під відкритим небом. Проєкт триває з червня по вересень і організовує літні кінопокази під хмарою в різних районах міста. В середньому за сезон відбувається 10 показів.

   Серце Щеціна б'ється біля води

   З 2021 року Щецін отримав нову вітрильну подію – «Вітрила». Після скасування STI перегонів Tall Ships Races  було вирішено організувати «заміну» заходу під назвою «Вітрила», який став фіналом Балтійської регати за маршрутом Таллінн - Клайпеда - Щецін. Відтоді захід проводиться циклічно, у серпні - посеред сезону відпусток, як заміна червневим «Морським дням». Під час минулорічного видання «Вітрила» відвідало понад 360 000 осіб.

   Останні роки показали нам, що серце Щеціна б'ється біля води, і Лаштовня є найкращим доказом цього. Протягом сезону її відвідує понад 900 000 осіб. У зв'язку зі зростанням популярності Лаштовні було впроваджено ряд заходів, спрямованих на покращення якості простору та подій, що там відбуваються.

   - Фуд-порт був повністю перероблений: з'явилися зони відпочинку, столики та навіси на портову тематику. Особливою гордістю для нас є послідовне розширення зелених насаджень: щороку додається ще 100-150 м2 газонів, - каже Волош.

   Крім того, на бульварах було збільшено кількість патрулів безпеки та запроваджено додаткові патрулі для прибирання, а протягом останніх двох сезонів влітку з центру міста до Лаштовні курсує додатковий міський транспорт.

   Продовжуючи тему вітрильного спорту, історією успіху останніх років, якою може похвалитися не Żegluga Szczecińska, а Вітрильний центр, є Щецінська регатна команда. Це проєкт, який був створений для підтримки найкращих регатників міста, щоб допомогти їм у спортивному розвитку та дати можливість поборотися не лише з власними  слабкостями, але й з учасниками з усього світу. Широка підтримка полягає в оснащенні спортсменів спорядженням, організації та субсидуванні поїздок на регати і тренувальні збори, а також у наданні тренерського складу для постійних тренувань. Наші спортсмени, безсумнівно, є лідерами в гонках 6 і 7 класів ILCA та віндсерфінгу.

   25 000 туристів у Центрі туристичної інформації

   Протягом багатьох років Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia активно співпрацює з туристичною та готельною індустрією. Переїзд і створення процвітаючого Центру туристичної інформації в сучасній будівлі, розташованій в центрі міста, було одним з найкращих рішень останніх років. Щороку через ЦТІ проходить близько 25 000 туристів.

   - В рамках активізації мешканців з травня по вересень організовуються міські прогулянки з гідами, які проводяться чотирма мовами: польською, німецькою, англійською та українською, - розповідає пані Волош.

   Протягом останніх п'яти років компанія скористалася можливостями, запропонованими європейськими фондами, для реалізації кількох проєктів ЄС, які також зміцнили відносини та співпрацю з туристичною галуззю в єврорегіоні Помор'я.

   Netto Arena - спортивні, мистецькі та ярмаркові заходи

   Виконуючи завдання муніципалітету Щеціна, з 2022 року Żegluga Szczecińska розпочала управління об'єктом Netto Arena, що включає в себе: технічне обслуговування об'єкту, комерціалізацію простору та організацію заходів.

   - За цей час компанії вдалося повернути в зал матчі волейбольної команди «Хімік Поліце», підписати чергову угоду з чоловічою баскетбольною командою «Кінг Вілкі Морські», яка стала чемпіоном Польщі у 2023 році, а також здати в оренду всі офісні приміщення, вибрати оператора кафе та знайти оператора автостоянки для проведення заходів на Netto Arena, - зазначила Волош.

   Взимку льодову ковзанку відвідують понад 30 000 осіб, а спортивні, мистецькі та виставкові заходи відвідують понад 220 000 осіб на рік. Ресурси Netto Arena також використовувалися в перші місяці війни в Україні. Саме на вулиці Шафера був розташований склад Міграційної асоціації, яка допомагала біженцям від війни знайти своє місце у новій реальності.

   Більш детальну інформацію та календар подій на найближчі місяці можна знайти на сайті www.zstw.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!