Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Більше рейсів на маршруті Щецін-Варшава

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Більше рейсів на маршруті Щецін-Варшава

   Już dzisiaj nasze Dźwigozaury, w geście solidarności z ludźmi zmagającymi się z chorobami rzadkimi, zaświecą w trzech kolorach: zielonym, różowym i niebieskim. Będzie można je podziwiać już po zmierzchu.

   Ostatni dzień lutego został ustanowiony Światowym Dniem Chorób Rzadkich. W związku z tym trzy zabytkowe żurawie przy Nabrzeżu Starówka zostaną podświetlone tylko w trzech kolorach.

   Będzie to symboliczny gest solidarności z osobami zmagającymi się z chorobami rzadkimi. Pierwszy Dzień Chorób Rzadkich obchodzono w 2008 roku 29 lutego, w "rzadką"; datę, która zdarza się tylko raz na cztery lata. Od tamtej pory Dzień Rzadkich Chorób przypada na ostatni dzień lutego, miesiąca znanego z tego, że ma "rzadką" liczbę dni.

   Cała kampania ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat chorób rzadkich. Do akcji dołączają różne miasta na całym świecie. W Polsce podświetlone zostaną także m.in.: gdyński ratusz, stadion w Gdańsku czy katowicki Spodek.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!