Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   The Tall Ships Races 2024: Dwa brzegi Odry pełne atrakcji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   The Tall Ships Races 2024: Dwa brzegi Odry pełne atrakcji

   Wesołe miasteczka, strefy dziecięce, trzy sceny muzyczne i wiele innych atrakcji ulokowanych po dwóch stronach Odry. Oto czego możemy spodziewać się w trakcie finału regat The Tall Ships Races.

   Już dzisiaj możemy być pewni tego, że sierpniowy finał regat The Tall Ships Races będzie największym wydarzeniem żeglarskim w tej części Europy. Morze żagli, tysiące uśmiechniętych twarzy, setki minut dobrej zabawy, a wszystko okraszone dobrą muzyką i iście żeglarskim klimatem. I chociaż do dnia 0 pozostały jeszcze 2 miesiące i 11 dni, to możemy już podzielić się tym, co przygotowujemy.

   2-5 sierpnia szczecińska Łasztownia oraz Wały Chrobrego staną się miejscami, w których żeglarze będą wiedli prym. Dwa brzegi Odry zostaną wypełnione po horyzont atrakcjami dla całych rodzin, animacjami, muzycznymi dźwiękami. Całe miasto będzie świętować zakończenie regat the Tall Ships Races 2024.

   • Parada załóg To międzynarodowy, barwny, radosny korowód, w którym udział wezmą orkiestry i załoganci z żaglowców i jachtów ścigających się w regatach The Tall Ships Races 2024. W trakcie parady nie zabraknie muzyki, tańców i występów artystycznych. W ten sposób załogi zaprezentują się przed mieszkańcami i turystami, tworząc tym samym niezwykłą, radosną, żeglarską atmosferę.

    

    

   • Strefa dziecięca Właściwie to kilka, a nie jedna. W trakcie finału regat maluchy będą mogły spędzić kreatywnie czas nie tylko na skwerze im. Adama Mickiewicza, ale także na Łasztowni, czy na Bulwarze Piastowskim. W programie Strefy Dziecięcej znajdziemy spektakle, warsztaty taneczne, morskie animacje, prezentacje grup artystycznych, grup dziecięcych i młodzieżowych, konkursy i zabawy interaktywne.

    

   • Jarmark pod Żaglami Na barwnych stoiskach Jarmarku pod Żaglami odwiedzający znajdą m.in. pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Jarmark pod Żaglami to również wyjątkowa Aleja Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze.

    

    

   • Aleję Artystów Tu będzie można spotkać twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej.

    

   • Strefa food trucków Zlot „gastronomii na kółkach” z całej Polski to doskonała okazja do zasmakowania ciekawych dań w niecodziennym otoczeniu pięknych żaglowców. Strefy food trucków zlokalizowane zarówno na Łasztowni jak i po stronie Wałów Chrobrego. W restauracjach na kółkach będziemy mogli spróbować dań inspirowanych smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów. Ten kulinarny rollercoster sprawi, że w jednej chwili przeniesiemy się do słonecznej Italii czy wyrazistego Meksyku.

    

   • Tawerny piwne Na całym terenie wydarzenia znajdzie się około 8 tawern piwnych serwujących nie tylko tradycyjnego pilsnera, ale także smakowe i orzeźwiające zerówki.

    

   • Wesołe miasteczka Dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą szczeciński finał stworzone zostaną również dwa kolorowe wesołe miasteczka zlokalizowane po dwóch stronach Odry. To właśnie tutaj będziemy mogli dać się ponieść dobrej zabawie i odrobinie szaleństwa!

    

    

   • Festiwal Orkiestr Dętych Nie zdziwmy się, gdy podczas finału The Tall Ships Races do naszych uszu dotrą dźwięki trąbek, puzonów i saksofonów. Takie brzmienia mogą oznaczać tylko jedno – na pokładzie są orkiestry dęte!

    

   • Strefa sportu  W trakcie finału regat The Tall Ships Races Wyspa Grodzka zdominowana będzie głównie przez zabawę związaną wyłącznie z uśmiechem oraz zdrową rywalizacją.

    

   • Sceny muzyczne Trzy dni koncertów i dobrej muzyki, którą zapewnią topowe polskie gwiazdy. Muzyczne brzmienia porwą do tańca i sprawią, że zabawa będzie przednia. Scena główna zostanie ulokowana przy ul. Jana z Kolna, a kolejne na Łasztowni.

    

   • Koncerty szantowe W wyjątkowej scenerii, bo na pływającej scenie, cumującej przy nabrzeżach rozbrzmiewać będą żeglarskie i folkowe tony. Tańcom nie będzie końca, a charyzmatyczni artyści zadbają także o wyjątkową atmosferę.

    

   • Jednostki Po kilku tygodniach zmagań w regatach The Tall Ships Races przy szczecińskich nabrzeżach zacumują największe i najpiękniejsze żaglowce. Widok szczecińskich nabrzeży w tak dostojnym towarzystwie to zdecydowanie coś, co warto zobaczyć.

    

   Po więcej szczegółów dotyczących wydarzenia zapraszamy na stronę www.tallships.szczecin.eu.

   Zobacz też: Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!