Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Znamy ostatnią "dziką kartę" do Invest in Szczecin Open

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Znamy ostatnią "dziką kartę" do Invest in Szczecin Open
   Gilles_3.jpg
   Gilles_Alcaraz.jpg
   Gilles_ITFworldchampion_2022.jpg

   Poznaliśmy już pełny skład tenisistów, którzy otrzymają "dzikie karty" na nadchodzący turniej Invest in Szczecin Open. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 11-17 września, może pochwalić się imponującą obsadą zawodników, w tym aż dziewięcioma graczami z pierwszej setki rankingu ATP.

   Oprócz Polaków Daniela Michalskiego i Maksa Kaśnikowskiego, na kortach szczecińskiego challengera zobaczymy również Gillesa-Arnauda Bailly'ego, podopiecznego byłej liderki światowego rankingu Kim Clijsters.

   Gilles-Arnaud Bailly, urodzony w 2005 roku, jest nową nadzieją belgijskiego tenisa. Młodzieniec w wieku 17 lat może poszczycić się dwukrotnym awansem do finałów juniorskich turniejów wielkoszlemowych, a dokładnie do finałów Roland Garros 2022 i US Open 2022, a także tytułem Mistrza Europy U18.

   - Karierę Gillesa wspieram od samego początku. Miejcie oko na tego młodzieńca, bo już niedługo może narobić sporo hałasu w rankingach ATP – powiedziała Kim Clijsters, dwukrotna triumfatorka US Open i była liderka rankingu WTA.

   Gilles Bailly zakończył ubiegły rok na pozycji numer jeden w juniorskim rankingu, zdobywając przy tym tytuł ITF World Champion.

   - Kiedy była liderka światowego rankingu proponuje Ci zawodnika z zapowiedzią, że to może być przyszły czołowy tenisista świata, to nie można jej odmówić. W roli dyrektora turnieju od lat stawiam na młode talenty. Wspomnę choćby młodego Stana Wawrinkę, który grał u nas na początku swojej kariery, czy obecne gwiazdy takie jak Hubert Hurkacz, Casper Ruud czy Holger Rune. Szczecin to miejsce, gdzie młodzi zawodnicy mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku Gillesa. – powiedział Krzysztof Bobala, dyrektor szczecińskiego challengera.

   Invest in Szczecin Open rozgrywany na kortach przy Alei Wojska Polskiego 127 rozpocznie się eliminacjami w niedzielę 10 września. Wstęp na mecze eliminacyjne jest bezpłatny.

   Dzikie karty do turnieju ATP Challenger Invest in Szczecin Open 2023:

   Turniej Główny - gra pojedyncza (Main Draw singles):

   1. Daniel Michalski

   2. Maks Kaśnikowski

   3. Gilles Arnaud Bailly

   Eliminacje - gra pojedyncza (Qualifying singles):

   1. Paweł Ciaś

   2. Szymon Kielan

   3. Adrian Andrzejczuk

   Zobacz więcej:

   Wielki tenis w Szczecinie. Turniej coraz bliżej - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Invest in Szczecin Open. Porozmawiajmy o biznesie - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!