Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      23°

      Złoto i Srebro znów w rękach szczecinian

      Natalia Mróz

      Natalia Mróz

      Złoto i Srebro znów w rękach szczecinian

      Złoto i srebro przywieźli szczecinianie, którzy właśnie wrócili z “Warsaw Open 2024”- jednego z ogólnopolskich turniejów kwalifikujących zawodników i zawodniczki do Kadry Narodowej Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w roundnet 2024 w Londynie (Wielka Brytania)!

      W miniony weekend 20-21.04.2024 r. pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych na terenie boisk Otwockiego Klubu Sportowego Start Otwock koło Warszawy zawodnicy i zawodniczki z grupy Roundnet Szczecin, którą od kilku lat wspiera Fundacja Kamienica 1 wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego turnieju “Warsaw Open” zorganizowanego przez grupę “Warsaw Spikes” (Grupę uprawiających roundnet z Warszawy i okolic).

      Pierwszego dnia w kategorii Open Advanced (otwartej) w meczu finałowym po wyrównanej walce 1:1 w setach zespół “SEShboyz” Marek Szymański (Szczecin) i Szymon Urbański (Jelenia Góra) ostatecznie uległ w trzecim rozstrzygającym secie rywalizując z zespołem z Warszawy “Omnidroid 3000” Jan Stachiewicz i Max Łochowski i ostatecznie zajął 2 - srebrną wicemistrzowską pozycję w tej kategorii.

      Brąz w tej kategorii również wywalczyli zawodnicy z Warszawy “WS Green Hat Boys” Tadeusz Pętlak i Mikołaj Cichocki po walce w 3 setach z innym zespołem, także z Warszawy “WS wąż w pockecie” Wojciech Jasiński i Jakub Kusztal odpowiednio 1-szy set 15:8, drugi set 8:15, trzeci set 15:11.

      W kategorii Women (kobiecej) w meczu finałowym po przegranej 10:21 w pierwszym secie zespół ze Szczecina “RS Last Chance” Paulina Pojawis i Olga Wachowiec podniósł się i odrobił stratę w drugim secie 24:22 doprowadzając do remisu 1:1 w setach. Ostatecznie po rozegraniu trzeciego rozstrzygającego seta z zespołem z Warszawy “Team bride” Karolina Wojtczak i Olga Skupińska zespół ze Szczecina wynikiem 29:27 przypieczętował ostateczne zwycięstwo nad zespołem z Warszawy 2:1 w setach oraz okazał się mistrzowskim zespołem w kategorii Women (kobiecej) turnieju, który stanął na pierwszym, złotym stopniu podium.

      Na trzecim brązowym stopniu podium ostatecznie stanęły zawodniczki z Warszawy - zespół “WS Kąski” Apolonia Wolff i Julia Stawarek po rywalizacji w 3 setach z zespołem “TBC” Barbara Żak (Gdańsk) i Agata Kuta (Warszawa) - odpowiednio pierwszy set 21:15,  22:24, 21:10.

      Drugiego dnia w kategorii Coed (Par mieszanych) najwyżej - tuż za podium bowiem na 4-tym miejscu uplasował się zespół “MK Cafe Premium” Krzysztof Kuzak (Szczecin) i Maria Filipska (Gdańsk), który rywalizował w meczu o 3 miejsce i ostatecznie przegrał 0:2 w setach w meczu przeciwko zespołowi z Warszawy “WS Stax” Max Łochowski i Julia Stawarek.

      Pierwszy i drugi stopień podium w tej kategorii również należały do zespołów z Warszawy - 1 miejsce “Stachiewicz/Wojtczak” Jan Stachiewicz i Karolina Wojtczak oraz 2-gie miejsce “WS Radioactive” Mikołaj Cichocki i Apolonia Wolff po dwu setowej rywalizacji pierwszy set 21:17, drugi set 21:16.

       

      Jak spisała się grupa zawodników i zawodniczek z Roundnet Szczecin?

       

       

      Kategoria Open Advanced (Otwarta):

      - 2 miejsce "SEShboyz" (Marek Szymański - Szczecin i Szymon Urbański - Jelenia Góra);

      - 14 miejsce "RS Nowy Browar" (Krzysztof Kuzak i Jakub Matuszewski - zespół ze Szczecina);

      - 16 miejsce "RS Siła i Technika" (Mateusz Hofman i Kacper Habiński - zespół ze Szczecina);

      Pełne zestawienie wyników tej kategorii: https://fwango.io/warsawopen24/results?div=kh5OcVTNm00u4hLnHNnx

       

      Kategoria Women (Kobiety):

      - 1 miejsce "RS Last Chance" (Paulina Pojawis i Olga Wachowiec - zespół ze Szczecina);

      - 5 miejsce "Ragazze misteriose" (Marta Mierzwa - Szczecin i Ania Chrząszcz - Warszawa);

      - 7 miejsce "Pteradactyl" (Vitalina Datsenko i Patrycja Karsznia - zespół ze Szczecina);

      Pełne zestawienie wyników tej kategorii: https://fwango.io/warsawopen24/results?div=fdZkcUfseA2QNfcafKAM

       

      NIEDZIELA:

      Kategoria Coed (Pary Mieszane):

      - 4 miejsce "MK Cafe Premium" (Krzysztof Kuzak - Szczecin i Maria Filipska - Gdańsk);

      - 6 miejsce "Strażnicy Szarlotki " (Jakub Matuszewski - Szczecin i Barbara Żak - Gdańsk);

      - 9 miejsce "Ace(d) it" (Patrycja Karsznia - Szczecin i Michał Stachurski - Gdańsk);

      Pełne zestawienie wyników tej kategorii: https://fwango.io/warsawopen24/results?div=u2Xky1NKDuzHknGeG3Oo

       

       

      Kto stanął na podium “Warsaw Open 2024”?

       

      SOBOTA 20.04.2024 r.:

      Kategoria Open Advanced (Otwarta):

      - 1 miejsce “Omnidroid 3000” - Jan Stachiewicz i Max Łochowski - zespół z Warszawy;

      - 2 miejsce "SEShboyz" - Marek Szymański - Szczecin i Szymon Urbański - Jelenia Góra;

      - 3 miejsce  “WS Green Hat Boys” - Tadeusz Pętlak i Mikołaj Cichocki - zespół z Warszawy.

       

      Kategoria Women (Kobiety):

      - 1 miejsce "RS Last Chance" - Paulina Pojawis i Olga Wachowiec - zespół ze Szczecina;

      - 2 miejsce “Team bride” - Karolina Wojtczak i Olga Skupińska - zespół z Warszawy;

      - 3 miejsce “WS Kąski” - Apolonia Wolff i Julia Stawarek - zespół z Warszawy.

       

      Kategoria Hobby (Rekreacyjna/Początkująca):

      - 1 miejsce “Roundnet Gdańsk” - Maria Filipska i Piotr Szulc - zespół z Gdańska;

      - 2 miejsce “WS Qwerty” - Sebastian Byczek i Mikołaj Dudzik - zespół z Warszawy;

      - 3 miejsce “Princesski” - Hanna Dudzik i Maciej Małecki - zespół z Warszawy.

       

      SOBOTA 21.04.2024 r.:

      Kategoria Coed (Pary Mieszane):

      - 1 miejsce “Stachiewicz/Wojtczak” Jan Stachiewicz i Karolina Wojtczak - zespół z Warszawy;

      - 2 miejsce “WS Radioactive” Mikołaj Cichocki i Apolonia Wolff - zespół z Warszawy;

      - 3 miejsce “WS Stax” Max Łochowski i Julia Stawarek - zespół z Warszawy.

       

      Kto ma szansę na powołanie do tegorocznej Kadry Narodowej Reprezentacji Polski?

       

      Powołanie do Kadry Narodowej Reprezentacji Polski w roundnet otrzyma 10 najlepszych zawodników w rankingu OPEN (Otwarta) i 10 najlepszych zawodniczek w rankingu WOMEN (Kobiet)!

       

      Turniej “Warsaw Open 2024” w Otwocku - podobnie jak “Spike The West - IV Halowe Mistrzostwa Polski w roundnet 2024” turniej w Szczecinie, który odbył się 23-24.03.2024 r. - miał specjalny status “Sanctioned”.

      Oznacza to, że za uzyskane miejsca w kategoriach: Open Advanced (otwartej) oraz Women (kobiecej) zawodnicy i zawodniczki otrzymali punkty w rankingach stosownie do kategorii w której startowali i startowały - OPEN (otwarta) i WOMEN (kobieca).

       

      Rankingi można śledzić tutaj:

       

      Aktualny ranking Kategorii OPEN (Otwartej):

      https://fwango.io/roundnetpoland/rankings/654148be2f2a4c546d3f27c6

       

      Aktualny ranking Kategorii WOMEN (Kobiet):

      https://fwango.io/roundnetpoland/rankings/6603e94d8bf3ab46db27948a

       

      Kadra Narodowa Polski będzie miała szansę wystąpić i rywalizować już 29 sierpnia - 1 września 2024 r. na 2 Mistrzostwach Świata w Londynie (Wielka Brytania) i rywalizować z 32 innymi wstępnie zarejestrowanymi krajami z wszystkich 5 kontynentów!

      Lista startujących reprezentacji na Mistrzostwach Świata w roundnet 2024: https://fwango.io/worlds-2024-ngb-signup

       

      Informacje na temat wydarzenia - Mistrzostwa Świata w roundnet (w języku angielskim):

      https://www.roundnetfederation.org/roundnet-world-championship-2024

       

      Więcej na temat roundnet w Szczecinie i okolicach: https://www.facebook.com/RoundnetSzczecin

       

      Więcej na temat roundnet w Warszawie i okolicach: https://www.facebook.com/warsawspikes

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!