Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Żeglarstwo. Piękne zwycięstwo na zakończenie sezonu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Żeglarstwo. Piękne zwycięstwo na zakończenie sezonu

   Maksymilian Burdziej z Centrum Żeglarskiego stanął w Finale Pucharu Polski klasy ILCA na najwyższym stopniu „pudła”. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej walczył do samego końca.

   Zawodnik Regatowej Reprezentacji Szczecina  wywalczył sobie wygraną w ostatnim wyścigu imprezy. Przez dwa pierwsze dni zajmował drugie miejsce. Zagwarantował więc wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji.

   - To nie była żadna taktyka. Nie myślałem o wynikach, chciałem każdy z wyścigów popłynąć jak najlepiej. Taki mam stosunek do każdych regat – mówi 19-latek. – To były moje pierwsze ważniejsze wygrane zawody. Oczywiście bardzo cieszę się z sukcesu. Na Optymistach zacząłem pływać w 2010 roku, do klasy Laser trafiłem w roku 2016. Chciałbym pływać tak długo, jak to tylko będzie możliwe  Zaczynam teraz studia, ale mam zamiar pogodzić jedno z drugim. Nic nie będzie odbywało się kosztem drugiego.

   W zawodach bardzo dobrze spisali się również inni nasi zawodnicy. Oskar Sawicki z Centrum Żeglarskiego zajął 7 miejsce, a Marek Szczepanowski z SEJK Pogoń Szczecin miejsce 8. Tutaj, w olimpijskiej klasie ILCA 7, drugie miejsce zajął również Maksymilian Burdziej.

   Regaty były podsumowanie sezonu klasy ILCA  i ostatnią ważną imprezą, na której przyznano nagrody za ranking Pucharu Polski, do którego liczone jest kilka ważnych regat całego sezonu.

   fot. Mariusz Kluk

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!