Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Wielkie święto Karate w Szczecinie - 4 imprezy w 2 dni!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Wielkie święto Karate w Szczecinie - 4 imprezy w 2 dni!
   Turniej Nadziei 2023.png
   ukf6-fullhd.jpg
   UKF Finals 2023.jpg
   ukf6.jpg
   Puchar Polski UKF.png

   W dniach 18-19 listopada fanów Karate w Szczecinie czeka prawdziwa uczta. Klub Karate Bushikan zaprasza do Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego na cztery duże imprezy.

   Bushikan po raz kolejny podejmuje się trudnego logistycznie wyzwania, jakim jest przeprowadzenie kilku wydarzeń o różnej specyfice w tak krótkim okresie czasu.

   Poniżej informacje o każdej z imprez, jakie odbędą się w nadchodzący weekend:


   • Puchar Polski UKF

   Wydarzenie organizowane przez Bushikan, na mocy uchwały Polskiego Zjednoczenia Karate, który wyznaczył szczeciński klub do jego realizacji. W sobotę 18 listopada br. do Szczecina zjadą najlepsi polscy karatecy, by rywalizować w drugiej pod względem rangi krajowej imprezie.

   Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji zawodników ze wszystkich 3 nurtów Karate (Generalnego, Tradycyjnego i Kontaktowego), rywalizujących na 5 matach, co stworzy unikalną okazję do porównania poszczególnych stylów i zobaczenia przedstawicieli różnych stylów zjednoczonych w imię Karate. Sędzią Głównym Pucharu Polski będzie Przewodniczący Komisji Sędziowskiej światowej federacji UKF Elias Boudjemaa z Algierii.

   Początek imprezy o godz. 9:00 w Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego 12 b. W przeddzień V Pucharu Polski UKF w sali konferencyjnej Hali Miejskiej odbędzie się Kongres Polskiego Zjednoczenia Karate.


   • Gale Karate: UKF 6 oraz UKF Finals


   W sobotę 18 listopada 2023 roku o godz. 19:00 odbędą się dwie Gale Karate: UKF 6 oraz UKF Finals. Zgromadzeni widzowie będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych karateków.

   Na macie w Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego zostaną rozegrane walki, m.in. w formule full contact, zapewniającej publiczności sporą dawkę emocji za sprawą możliwych widowiskowych nokautów.

   W Gali wezmą udział najlepsi zawodnicy światowego Karate sklasyfikowani na topowych lokatach rankingu UKF World Tour oraz UKF Professional Karate. Najwięcej emocji dostarczy zapewne Walka Wieczoru UKF 6, w której w wadze lekkiej zmierzą się Mistrz Świata WKA w Karate Combat, V-ce Mistrz Europy IKU w Karate Kontaktowym, zdobywca Pucharu Świata WUKF w Karate Combat, aktualny Mistrz Polski UWK w Professional Karate Michał Czechowicz oraz 2-krotny Mistrz Europy ESKA, zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Europy WKF, 14-krotny Mistrz Polski Albert Ciesielski.

   Lokalnych widzów z pewnością zainteresują natomiast pojedynki szczecinian: Małgorzaty Czuby, Weroniki Kapler, Tomasza Pawlikowskiego, Macieja Waryńskiego, Pawła Juraszka (Bushikan Szczecin) oraz Wiktorii Szewc (Funakoshi-Do Szczecin).

   Gala będzie transmitowana w formacie telewizyjnym na żywo w internecie. Organizatorem UKF 6 & UKF Finals jest architekt rewolucyjnej idei Profesjonalnego Karate Paweł Bombolewski, będący Prezydentem światowej federacji UKF oraz szefem jej odnogi - UKF Professional Karate.

   W przeddzień Gali UKF 6 & UKF Finals (w piątek 17 listopada br.) o godz. 18:15 w sali nr 2 Klubu 12 Dywizji Zmechanizowanej odbędzie się konferencja prasowa wydarzenia.

   Film promocyjny UKF 6 & UKF Finals: https://youtu.be/kqr54nNGHJ8?si=H3NU1ZGN9XK-qgtv

   • XVI Turniej Nadziei w Karate UKF o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

   W niedzielę (19 listopada br.) w Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego 12 b w Szczecinie odbędzie się XVI Turniej Nadziei w Karate UKF o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

   W imprezie weźmie udział ok. 100 zawodników z wielu polskich klubów, a także -wyjątkowo - 5-osobowa ekipa karateków z Danii. Główna nagroda - Puchar Prezydenta Miasta Szczecin trafi do Najlepszego Zawodnika, Najlepszej Zawodniczki i Najlepszego Klubu Turnieju. Oprócz tego zostanie także przyznana nagroda dla ,,Nadziei Karate UKF", czyli Najbardziej Perspektywicznego Zawodnika/Zawodniczki. Ubiegłe edycje Turnieju i następujące po nich okresy startowe pokazały że osoby nagrodzone tytułem ,,Nadziei Karate UKF" w niedługim czasie dochodziły do wielkich sukcesów na międzynarodowych arenach.

   XVI Turniej Nadziei w Karate UKF o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin rozpocznie się o godz. 10:00 Ceremonią Otwarcia, na której podczas części oficjalnej zostaną nagrodzeni medaliści rozegranych w ub. miesiącu Mistrzostw Europy IKU w Novym Meście (Słowenia) oraz Mistrzostw Europy WKA w Liege (Belgia).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!