Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Sukces szczecińskich gimnastyczek

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Sukces szczecińskich gimnastyczek

   SGA MKS Pogoń Szczecin najlepszym klubem gimnastyki artystycznej w Polsce, a województwo zachodniopomorskie najlepsze w klasyfikacji generalnej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

   W miniony weekend w Trzebnicy odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w gimnastyce artystycznej. Podczas trzydniowych zmagań na planszy rywalizowało 56 najlepszych zawodniczek z całej Polski. Każda z nich oceniana była za występy z czterema przyborami: obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Roczne przygotowania do udziału zaowocowały znakomitymi wynikami dla naszego regionu.

   Drużyna SGA MKS Pogoń Szczecin trenowana przez Gabrielę Kaczmarek i Agnieszkę Górską w składzie: Wleklak Hanna, Szalkowska Lena, Wiecha Antonina, Laura Chojnacka-Kurz, Misiewicz Lidia, Budkiewicz Martyna, Lenczewska Natalia, Peach Marika, Hamera Lilianna wywalczyła tytuł najlepszego klubu w Polsce.  

   Dodatkowo drużyna zachodniopomorskiego wygrała klasyfikację generalną województw pokonując silne ośrodki gimnastyczne z Dolnego Śląska, Małopolski czy też Mazowsza.

    

    

   Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych – Hanna Wleklak zdobyła złoty medal w finale ze wstążką oraz brązowy medal w finale z obręczą, a Laura Chojnacka-Kurz zdobyła brąz w finale z maczugami. Wspomniane medalistki otrzymały także II-gie kółko Olimpijskie od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

   To niewątpliwie ogromny sukces szczecińskiej gimnastyki artystycznej.

   Warto także wspomnieć, że już 25 maja przed zawodniczkami Pogoni ogromne wyzwanie: Zlata Usanova będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie, a Małgorzata Roszatycka w układach drużynowych powalczy o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Trzymajmy kciuki za reprezentantki naszego miasta!

   Gmina Miasto Szczecin od wielu lat wpiera rozwój gimnastyki artystycznej w naszym regionie.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!