Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Sportowe emocje było czuć w powietrzu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Sportowe emocje było czuć w powietrzu
   maniak23 (1).jpg
   maniak23 (3).jpg
   maniak23 (4).jpg
   maniak23 (6).jpg

   Ależ to był wieczór. Pełen skupienia, emocji i wyników na najlepszym poziomie. 6. Memoriał Wiesława Maniaka już za nami, ale to dopiero początek naszej lekkoatletycznej przygody.

   Czołówka światowej lekkoatletyki pokazała wczoraj, że Memoriał Władysława Maniaka, to wydarzenie zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy ani na chwilę nie schodzili z tonu. Forma, jaką wczoraj zaprezentowali nie odbiegała od tej, którą mogliśmy oglądać w czasie mistrzostw.

   W czasie środowego mityngu zorganizowano 11 konkrecji, podczas których w szranki stanęli najlepsi lekkoatleci świata. W tych pojedynkach nie zabrakło oczywiście reprezentantów Polski. Nasz szczecinianin, Piotr Lisek miał doping, którego można było mu pozazdrościć. Dla zawodników środowy mityng był pierwszym wydarzeniem zaraz po zakończonych Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. I chociaż nie udało się pobić rekordów, to poziom Memoriału był bardzo dobry.

   Memoriał jest częścią cyklu World Athletics Continental Tour 2023 Challenger Series. Organizacja tych zawodów jest dowodem na to, że Szczecin potrafi przyciągnąć światowy czempionat lekkiej atletyki i sprostać wymaganiom nie tylko zawodników, ale także organizacji trzymających pieczę nad przebiegiem zawodów. I między innymi z takich powodów Miasto postanowiło aplikować o Mistrzostwa Polski w 2025 roku.

   Załączniki

   • wyniki końcowe.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!