Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Poznaliśmy trasę Szczecińskiego Biegu Nocnego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Poznaliśmy trasę Szczecińskiego Biegu Nocnego
   wizualizacja-v1.jpg
   ZEGLUGA_bNocny23_KOSZULKA-2.png
   koszula_bieg_nocny_2023.jpg
   Bieg-Nocny-23__5-km-.png
   Bieg-Nocny-23__10-km-.png

   Poznaliśmy trasę 4. Szczecińskiego Biegu Nocnego, który wystartuje w nocy z 12 na 13 maja. Uczestnicy pobiegną ulicami ścisłego centrum miasta. Tegoroczna edycja imprezy zwraca uwagę na bezpieczeństwo biegaczy po zmroku.

   Biegacze wystartują 12 maja o północy z Jasnych Błoni, gdzie na parkingu przy ul. Piotr Skargi powstanie miasteczko biegowe. Uczestnicy pobiegną aleją Papieża Jana Pawła II w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, później ulicami: Matejki, Malczewskiego i Rayskiego. Tam trasa odbije z powrotem na aleję Papieża Jana Pawła II. Koniec trasy zaplanowano w miasteczku biegowym na Jasnych Błoniach.

   Bieg odbędzie się na dwóch dystansach; pięć i dziesięć kilometrów. Uczestnicy tego drugiego pokonają dwie pętle trasy nawracając przez ulicę Ogińskiego.

   Tegoroczna edycja imprezy zwraca uwagę na kwestię bezpieczeństwa podczas biegania po zmroku. Uczestnicy biegu mogą kupić wyjątkową koszulkę z elementami odblaskowymi. Podczas biegu będzie można podziwiać świetlne aranżacje. Wyjątkowy jest także medal dla uczestników tegorocznej edycji biegu - posiada elementy, które świecą po naświetleniu.

   Przed samym startem zawodnicy wezmą udział w profesjonalnej rozgrzewce, a na trasie będzie na nich czekał fotograf. Po przekroczeniu mety każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. W miasteczku biegowym na zawodników i kibiców będzie czekała strefa relaksu z leżakami, muzyką i dodatkowymi atrakcjami.

   Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. Chęć startu zgłosiło już ponad 500 uczestników, a limit to 900 osób. Do startu w biegu lepiej zgłosić się już teraz, bo od 1 br. kwietnia pakiety startowe drożeją.

   Rejestracja zawodników na stronie: https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/Szczecinski-Bieg-Nocny

   Regulamin biegu, informacje o biegu i zapisach: https://zstw.szczecin.pl/

   Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/5572301989564011

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!