Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Największe gwiazdy lekkoatletyki powalczą o zwycięstwo w czasie Memoriału Wiesława Maniaka

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Największe gwiazdy lekkoatletyki powalczą o zwycięstwo w czasie Memoriału Wiesława Maniaka
   program_minutowy-1371x1536.jpg

   Już w tę środę, 6 września stadion lekkoatletyczny zapełni się gwiazdami lekkoatletyki. Do Szczecina przyjadą prosto z Budapesztu najlepsi z najlepszych medaliści i finaliści światowego czempionatu. Zapraszamy do kibicowania!

   Jeszcze nie opadły emocje po Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, a już można szykować się na kolejną dawkę dobrego sportu. 6. Memoriał Wiesława Maniaka przyciągnął znakomitych zawodników ze świata lekkiej atletyki. Na stadionie przy ul. Litewskiej pojawią się tacy zawodnicy jak: multimedalista  światowych imprez w pchnięciu kulą Tom Walsh, wicemistrz halowych mistrzostw Europy w skoku o tyczce Emmanouil Karalis, nasz Piotr Lisek – wielokrotny medalista w tej samej konkurencji czy multimedaliści z Budapesztu: Laviai Nielsen i Rio Mitcham.

   Memoriał Wiesława Maniaka odbędzie się w środę 6 września na stadionie przy ul. Litewskiej w Szczecinie. Zawody rozpoczną się o godz. 19.00. W czasie wydarzenia zaplanowano 11 konkurencji:

   - Bieg na 100 m (K+M)

   - Bieg na 200 m (K+M)

   - Bieg na 400 m (K+M)

   - Bieg na 100 m przez płotki (K)

   - Rzut oszczepem (K)

   - Bieg na 800 m (M)

   - Skok o tyczce (M)

   - Pchnięcie kulą (M)

    

   Największych sportowych rywalizacji możemy się spodziewać w pchnięciu kulą, gdzie Nowozelandczyk Walsh (rekord – 22.90 m) zmierzy się z Amerykaninem Otterdahlem (rekord – 22.11), Serbem Arminem Sinaceviciem (rekord – 21.88), Amerykaninem Rogerem Steenem (rekord – 22.08) i naszym mistrzem Europy z 2018 roku Michałem Haratykiem (rekord – 22.32).

   Trzymać kciuki będzie można za Piotra Liska, który pokonał barierę 6 m w skoku o tyczce i miejmy nadzieję, że pozostanie niepokonanym w swojej konkurencji. Bo wśród rywali tyczkarza pojawią się: Grek Emmanouil Karalis (5.82), wicemistrz halowych mistrzostw Europy, a także Amerykanie - Cole Walsh (5.83) i Tray Oates  (5.75) oraz młodszy z utalentowanych braci Guttormsen z Norwegii – Simen (5.71).

   Emocji dostarczą nam również sprinterzy. Rywalizacje kobiet i mężczyzn na 100, 200 i 400 m obstawiły światowe czołówki zawodników. Wśród mężczyzn zobaczymy dwóch kanadyjskich biegaczy z rekordami życiowymi 10.00 - Brendon Rodney i Jerome Blake. Na ich tle sprawdzi się m.in. Mateusz Siuda z polskiej sztafety (brąz na mistrzostwach Europy) i szczecinianin Anton Bachórski.

   W rywalizacji kobiet największą gwiazdą będzie Brytyjka Asha Philip (rekord – 11.10). Ścigać się z nią będą przede wszystkim Krystsina Tsimanouskaya (11.04) oraz Węgierka Boglarka Takacs (11.14). Szczecinianie będą trzymać kciuki za miejscową zawodniczkę – Wiktorię Grzyb.

   Memoriał jest częścią cyklu World Athletics Continental Tour 2023 Challenger Series. Święto lekkiej atletyki w Szczecinie nie może odbyć się bez najlepszych kibiców dlatego już dziś zachęcamy do zakupu biletów na mityng. Do sprzedaży trafiło 1350 wejściówek w cenie 20 zł każda. Dzieci do 5 roku życia mogą wejść na teren imprezy za darmo. Bilety można kupić drogą elektroniczną za pośrednictwem strony biletomat.pl.

   Warto przyjść tego dnia na stadion przy ul. Litewskiej, sportowych emocji na pewno nie zabraknie!

   Akredytacja dla mediów

   Informujemy, że udział w Memoriale Wiesława Maniaka jest wydarzeniem, które wymaga akredytacji medialnej. Link do formularza akredytacyjnego:

   https://www.accredi.pl/maniakmemorial

   Transmisja na żywo

   Międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Memoriał Wiesława Maniaka będzie transmitowany na żywo na kanale sportowym TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia transmisji na kanale TVP Sport i dołączenia do naszej sportowej społeczności online.

   Więcej szczegółów znajdziemy na www.maniakmemorial.pl

   Załączniki

   • Memorial Maniaka - listy startowe - komplet 050923 1100.xlsx

    application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!