Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Małgorzata Czuba Mistrzynią Świata w Karate

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Małgorzata Czuba Mistrzynią Świata w Karate
   Mistrzostwa Świata IKU - Caorle (Włochy) 2022.jpg

   Znakomity występ zanotowali zawodnicy Bushikanu Szczecin na Mistrzostwach Świata w Karate IKU, rozegranych w Caorle (Włochy). Nasi karatecy zdobyli w tej imprezie 1 złoty, 6 srebrnych i 5 brązowych medali. W Mistrzostwach wzięło udział 900 zawodników z 43 krajów.

   Tytuł Mistrzyni Świata zdobyła Małgorzata Czuba w kumite shobu sanbon juniorek +58 kg, dokonując tym samym nie lada wyczynu, wszak 2 miesiące wcześniej w szczecińskiej Netto Arenie ta sama zawodniczka wywalczyła w tej konkurencji Mistrzostwo Świata federacji WKA. W Caorle w drodze do złota Czuba odprawiła kolejno Włoszkę, Rumunkę, by w finale pokonać kolejną zawodniczkę gospodarzy.

   Tytuły V-ce Mistrzyń Świata wywalczyły: Weronika Kapler, Natalia Nowak i Maria Stranc w kumite drużynowym rotation shobu sanbon seniorek i kumite drużynowym shobu sanbon seniorek.

   Brązowe medale Mistrzostw Świata przypadły Pawłowi Juraszkowi (dwukrotnie - w kata juniorów i kumite shobu ippon juniorów), Maciejowi Waryńskiemu w kumite shobu ippon juniorów, Marii Stranc w kumite shobu sanbon seniorek -55 kg oraz Natalii Nowak w kumite shobu sanbon seniorek +63 kg.      

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!