Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Czerwcowe podsumowanie regat

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Czerwcowe podsumowanie regat

   Za nami kolejny regatowy miesiąc. W czerwcu szczecińscy zawodnicy zaliczyli kilka naprawdę dobrych startów.

   W tym miesiącu podopieczni Centrum Żeglarskiego i Regatowej Reprezentacji Szczecina mieli okazję ścigać się zarówno „na własnym podwórku”, ale także podczas regat wyjazdowych. Od początku miesiąca każdy weekend mijał po znakiem treningów i regat, a wszystko wskazuje na to, że tak będzie już do końca sezonu.

   Regularne treningi i wiara we własne możliwości przyniosły dobre efekty. Chociaż nie było łatwo, bo pogoda miała swoje kaprysy. Puchar Dnia Dziecka zdominowało słońce do tego stopnia, że żeglarze drugiego dnia regat wyścigi zostały odwołane. Z kolei w Pucku podczas Pucharu ILCA zawodnicy musieli radzić sobie ze zmiennym wiatrem. Mimo wszystko, nasi zawodnicy kilkukrotnie stanęli w tym miesiącu na pudłach.

   Poniżej sukcesy – czerwiec 2022

   Puchar Dnia Dziecka, Szczecin, Optimist gr B: miejsce 1 Wojciech Gralak

   Puchar Pucka dla klasy ILCA, Puck, miejsce 2 Filip Miłoszewski; miejsce 3 Mikołaj Silny

   Puchar Gdyni dla klasy 420, Gdynia: miejsce 3 Joanna Cymerman i Małgorzata Górnisiewicz

   EurILCA Europa Cup, Dziwnów, ILCA 7 U21: 3 miejsce Maksymilian Burdziej; ILCA 6, U 19: 4 miejsce Krzysztof Olejnik; 7 miejsce Marek Szczepankowski

   Nowy miesiąc szykuje nowe regaty. W lipcu oprócz sekcji regatowych mocno kibicujemy Reprezentacji Szczecina w the Tall Ships Races, która lada dzień rozpocznie regaty wielkich żaglowców na pokładzie jachtu Zryw.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!