Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Bushikan w koronie najlepszego klubu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Bushikan w koronie najlepszego klubu
   Ceremonia otwarcia Polish Open 2022.jpg
   Efektowny wyskok zawodniczek Bushikanu w kata drużynowym.jpg
   Medale na Polish Open 2022 w Brodnicy.jpg
   Polish Open 2022 - Brodnica 3.jpg
   Efektowne kopnięcie w kata Heian Nidan w wykonaniu Natalii Rudnickiej na Polish Open 2022.jpg
   Jakub Piotrowski (niebieski pas) w zwycięzkim półfinałowym pojedynku z zawodnikiem Sokoła Kleczew na Polish Open 2022.jpg
   Natalia Leśniak w wykonaniu kata Jion na Polish Open 2022 w Brodnicy.jpg
   Brunon Giers złotym multimedalistą Polish Open 2022 - tryumfował w trzech indywidualnych i jednej drużynowej konkurencji.jpg
   Drużyna Bushikanu na Polish Open 2022.jpg
   Małgorzata Czuba w wykonaniu kata Kanku Dai na Polish Open 2022 w Brodnicy.jpg
   Najlepszy Zawodnik Turnieju Maciej Waryński i Najlepsza Zawodniczka Turnieju Małgorzata Czuba na podium Polish Open 2022.jpg
   Złota medalistka kata dziewcząt 8-9 lat Natalia Rudnicka w akcji - Polish Open 2022.jpg
   Zwycięzcy kata drużynowego dzieci i młodzieży na Polish Open 2022, stoją od lewej Brunon Giers, Jakub Piotrowski, Maciej Waryński.jpg

   Kolejny znakomity występ zanotowali zawodnicy szczecińskiego Bushikanu - tym razem na Polish Open 2022 rozegranym w Brodnicy.

   Podopieczni Pawła Bombolewskiego wywalczyli 18 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe medale, wygrywając w klasyfikacji generalnej i zdobywając tytuł Najlepszego Klubu Turnieju. Karatecy Bushikanu sięgnęli także po dwie inne główne nagrody (specjalne puchary): Małgorzata Czuba uznana została Najlepszą Zawodniczką Turnieju, a Maciej Waryński - Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. Bogatsi o nagrody finansowe wrócili z Polish Open zwycięzcy kategorii seniorskich - Weronika Kapler, Natalia Leśniak i Maciej Waryński. W imprezie będącej częścią Wielkiego Szlema światowej federacji UKF, wzięło udział 112 zawodników z 9 klubów, a sędziowali ją m.in międzynarodowi arbitrzy z Nigerii, Algierii i Węgier.

   Spośród zawodników Bushikanu złote medale zdobyli: Maciej Waryński (trzykrotnie - w kata juniorów, kata seniorów oraz w kumite juniorów), Brunon Giers (trzykrotnie - w kata chłopców 10-11 lat, kata młodzików oraz kumite chłopców 10-11 lat), Natalia Rudnicka (dwukrotnie - w kata dziewcząt 8-9 lat oraz kumite dziewcząt 8-9 lat), Weronika Kapler w kata seniorek, Natalia Leśniak w kumite seniorek, Małgorzata Czuba w kumite juniorek, Jakub Piotrowski w kumite kadetów, Patrycja Staszek w kumite młodziczek, Kacper Ruszewski w kumite młodzików, Piotr Lisewski w kata weteranów, drużyna Bushikan w kata drużynowym juniorek i seniorek (W. Kapler, N. Leśniak, M. Czuba), drużyna Bushikanu w kumite drużynowym rotation juniorek i seniorek (N. Leśniak, M. Czuba. Zuzanna Leśnik, W. Kapler) oraz drużyna Bushikanu w kata drużynowym dzieci i młodzieży 10-17 lat (B. Giers, M. Waryński, Jakub Piotrowski).

   Srebrne medale wywalczyli: Natalia Leśniak w kata seniorek, Weronika Kapler w kumite seniorek, Małgorzata Czuba w kata juniorek, Jakub Piotrowski w kata kadetów oraz Wojciech Rudnicki w kumite chłopców 7 lat i młodsi.

   Brązowe krążki stały się udziałem Mariki Lasoty w kumite juniorek i drużyny Bushikanu w kumite drużynowym rotation dziewcząt 14-17 lat (M. Czuba, Z. Leśnik, P. Staszek, M. Lasota).

   Trener Bushikanu Paweł Bombolewski: ,,To kolejne zwycięstwo Bushikanu w klasyfikacji generalnej mocnej, prestiżowej imprezy. Przywykliśmy do rywalizacji w Polish Open na macierzystym terenie, jednakże ze względu na ciężar obciążeń organizacyjnych, związanych z przygotowaniem wrześniowych Mistrzostw Świata w naszym mieście, tym razem wydarzenie zorganizował klub Shotokan z Brodnicy. Jesteśmy już prawie na końcu sezonu, ale mam nadzieję że w następnym okresie przygotowawczym uda nam się osiągnąć równie znakomitą formę, która przełoży się na medalowe pozycje najważniejszych imprez u progu kolejnego sezonu - Mistrzostw Świata WKA w Szczecinie i Mistrzostw Świata IKU w Caorle."

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!