Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Zapraszamy na trzeci dzień Żagli

   Hanna Pieczyńska

   Hanna Pieczyńska

   Zapraszamy na trzeci dzień Żagli

   To już niestety ostatni dzień żeglarskiego święta. Bez obaw, atrakcji z całą pewnością nie zabraknie. Przed nami przemarsz orkiestr dętych pod dźwigozaurami, koncerty szantowe na ORP Toruń, parada jednostek dookoła Wyspy Grodzkiej oraz koncert Grzegorza Hyżego.

   Rodzinna niedziela podczas Żagli brzmi jak udany dzień. Zarówno na Wałacha Chrobrego jak i Łasztowni nie będzie czasu na nudę. Najmłodsi mogą się wyszaleć w strefie dla dzieci na Placu Adamowicza. Czekać będą animacje, warsztaty a także strefa sportowa. Swoją działalność zaprezentuje tutaj Pałac Młodzieży Pomorskiego Centrum Edukacji. Warto również zajrzeć na Łasztownię, gdzie dostępne będą strefy animiacji ZWiK oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Od godziny 10 czynne będą wesołe miasteczka. Jedno znajdziecie w okolicy ulicy Jana z Kolna, drugie na Łasztowni, kierujcie się w okolice koła młyńskiego Wheel of Szczecin.

   Około godziny 11 warto pojawić się w sąsiedztwie dźwigozaurów. W tym miejscu odbędzie się prezentacja oraz przemarsz orkiestr dętych. Kilkuset muzyków ubranych w barwne stroje i idących w szyku przy w akompaniamencie muzyki robi niesamowite wrażenie. Nie może Was tam zabraknąć.

   Jeśli mowa o muzyce, to warto wspomnieć o tym, co będzie się działo na jednej z kilku scen muzycznych. Na scenie szantowo-folkowej przy Centaurze zagrają Trzy Majtki, Cendes i Atlantyda. Warto zajrzeć tutaj ok. godziny 14, albowiem Zejman i Garkumpel zagrają specjalny koncert dla dzieci. Około godziny na ORP Toruń zagrają kolejne kapele szantowe  Duża scena na Łasztowni będzie czynna od godziny 15. O dobry i imprezowy klimat zadbają lokalne zespoły. Wieczorem wystąpi gwiazda wieczoru – tym razem będzie to Grzegoż Hyży.

   Niedziela to także ostatni dzień, podczas którego można zwiedzić pokłady jednostek. Olander, ORP Iskra, Gorch Fock, Bryza H, Bonawentura, Kattenturm, Victoria, Amanda, Nawigator, ORP Toruń, holownik H11, Joanna Saturna, Generał Zaruski, Baltic Beauty – będą dostępny dla zwiedzających w godzinach 10-20.

   O godzinie 16 czeka nas wielkie widowisko – parada jednostek. Przepiękne żaglowce dumnie przepłyną dookoła Wyspy Grodzkiej.

   Następnie część z nich, niestety, zacznie opuszczać nasze miasto. O godzinach wypłynięcia będziemy informowali na bieżąco.

   Będzie się działo!

   Pełen program niedzielnej imprezy znajdziecie na stronie WWW.ZAGLE.SZCZECIN.EU

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!