Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Żagle 2022. Znamy wszystkie jednostki!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   VICTORIA IMG_0026.JPG
   GZ6.jpg
   Joanna-Saturna 03.jpg
   KATTENTURM.jpg
   GZ1.jpg
   BB3.png
   Bonawentura4 fot. Weronika Jonak.JPG

   Wiemy już, jakie jednostki zacumują wstępnie przy naszych nabrzeżach podczas sierpniowego żeglarskiego święta „Żagle 2022”. Wydarzenie będzie okazją nie tylko do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, czy porozmawiania z załogami żaglowców, ale również do zwiedzenia pokładów.

   W dniach 19-21 sierpnia w Szczecinie będziemy gościli blisko 20 jednostek różnego tupu: żaglowych, motorowych itp. Mówiliśmy już o ORP Iskra oraz Gorch Focku. To jednak nie jedyne gwiazdy, które zacumują czy to u stóp Wałów Chrobrego, czy też przy Łasztowni.

   - Na liście zadeklarowanych żaglowców mamy przykładowo piękną Bonawenturę, jedną z najstarszych jednostek pływających pod biało-czerwoną banderą - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wybudowana została w 1948 roku i początkowo pełniła funkcję kutra rybackiego, a później holownika. W 1992 roku przebudowana została na żaglowiec. To oczywiście nie jedyna perełka. W Szczecinie zobaczymy również

   ORP Iskra
   Gorch Fock
   ORP Toruń
   Joanna Saturna
   Brabander
   Bonawentura
   Generał Zaruski
   Bryza H
   Baltic Beauty
   Olander
   Lodołamacze
   Planeta
   Galaktyka
   Kattenturm
   Victoria
   Amanda

   Opisy wszystkich jednostek można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.zagle.szczecin.eu

   Przypomnijmy, że Żagle 2022 to również szereg imprezy towarzyszących. Podczas wydarzenia na scenie zobaczymy największe gwiazdy polskiej estrady: Patrycję Markowską, Viki Gabor czy Grzegorza Hyżego. Weźmiemy udział w Jarmarku pod Żaglami, czy też V Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczecinie. Będzie to również okazja do odwiedzenia Strefy Piw Kraftowych przy ulicy Admiralskiej oraz wielu innych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!