Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Żagle 2022. Zmiana organizacji ruchu

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Żagle 2022. Zmiana organizacji ruchu

   Do rozpoczęcia żeglarskiego święta „Żagle 2022” pozostały niewiele ponad 3 tygodnie. Organizacja tak wielkiego wydarzenia wiąże się z pewnym utrudnieniami. Już teraz informujemy, jak w tym okresie, w rejonie imprezy, zmieni się organizacja ruchu.

   Teren wydarzenia podzielony został na dwie strefy: czerwoną i niebieską. Wjazd do strefy czerwonej obejmie m.in. Wały Chrobrego, ulicę Komandorską, Admiralską, część Jarowita czy Zbożową oraz Nad Duńczycą. Wjazd w te miejsca zostanie ograniczony wyłącznie dla uprawnionych służb oraz organizatorów. W strefie czerwonej, dla pojazdów posiadających przepustki, parkowanie będzie dozwolone wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Auta bez przepustek, czy zaparkowanie w strefach wyłączonych z ruchu będą odholowywane na koszt właściciela pojazdu.

   Wjazd do niebieskiej strefa będzie możliwy za okazaniem uzyskanych wcześniej przepustek. Dostępne będą wyłącznie dla mieszkańców, organizatorów, służb i pracowników firm oraz instytucji zlokalizowanych przy ulicach: Jarowita, Zygmunta Starego, Szczerbcowej, Władysława IV, Zbożowej na odcinku do skrzyżowania ze Spichrzową.

   Ważną informacją również jest to, że przejazd przez ulicę Jana z Kolna, do Trasy Zamkowej – w obu kierunkach - zostanie zachowany

   Jak odebrać przepustkę?

   Przepustki będą do odebrania wyłącznie w dniach 9-21.08 w Biurze Wydawania Przepustek przy ulicy Jana z Kolna 6 w godzinach 8-18. W celu ustalenia szczegółów odbioru przepustek można również skontaktować się mailowo pod adresem przepustki@zstw.szczecin.pl oraz telefonicznie – od 9 sierpnia – pod numerem 518 899 891

   Mieszkańcy dowiedzą się z plakatów i ulotek

   Mieszkańcy oraz pracownicy dotkniętych zmianami ulic informowani będą przez kolejne dni, zarówno przy pomocy rozdysponowanych przez straż miejską plakatów, jak i z ulotek, które kontrolerzy SPP umieszczali będą pod wycieraczkami samochodów. Na dostarczonych materiałach znajdą, oprócz mapki ze zmianami oraz opisami, również dane do kontaktu, a także informacje o biurze wydawania przepustek.

   Szczegółowy plan organizacji ruchu w załączniku.

   Załączniki

   • PRZEPUSTKI.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!