Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Żagle 2022: W sobotę 35 tysięcy osób

   Hanna Pieczyńska

   Hanna Pieczyńska

   Żagle 2022: W sobotę 35 tysięcy osób

   Ten dzień minął niesamowicie szybko. Choć deszczowa pogoda usilnie próbowała popsuć dobrą zabawę, to mieszkańcy jak i turyści nie dali za wygraną. W sobotę przez teren imprezy przewinęło się około 35 tysięcy osób.

   Niesamowite zapachy nęcą od rana zmysły w strefie food trucków. Tutaj można skosztować potraw z całego świata. Dania orientalne, lokalne, ostre jak i łagodne, a także masa słodkości zadbały o dobrą atmosferę. Odetchnąć wciąż można także w strefie piw kraftowych. Przy złotym chmielowym trunku z apetyczną pianą, widać że każdy świetnie się bawi.

   Na Wyspie Grodzkiej, królował sport. Prawdziwy sportowcy żadnej pogody się nie boją i po raz kolejny to udowodnili. Tam byliśmy świadkami turnieju w beach rugby. Kilka osób skusiło się nawet na udział w zajęciach rekreacyjnych z piłką do rugby.

   Nie obyło się bez muzyki. Na scenie Teatru Letniego byliśmy świadkami konkursu oraz koncertu w ramach V Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Przy Centaurze rozbrzmiewała muzyka folkowa i szantowa. Dźwięki na Łasztowni zdominowały lokalne zespoły. Teraz, pod sceną, widownia wciąż świetnie się bawi na koncercie Viki Gabor.

   Warto wspomnieć, że tradycją stało się, że podczas żeglarskiej imprezy wręczane są Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie. Kolejny już raz w Szczecinie uhonorowane zostały postaci, które popularyzują żeglarstwo na różnych płaszczyznach - sportowcy, społecznicy, trenerzy i żeglarze. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ wręczona została specjalna nagroda, której patronem jest Aleksander Doba. Laureatów poznaliśmy już w marcu. Żagle 2022 były doskonałą okazją do tego, by uroczyście rozdać nagrody: Nagrody otrzymali:

   • Żeglarz Roku - Agnieszka Skrzypulec;
   • Regatowiec Roku - Jakub Guźlecki;
   • Popularyzator Żeglarstwa - Maciej Cylupa;
   • Wydarzenie żeglarskie - Regaty im. Leonida Teligi w Myśliborzu;
   • Trener roku - Arkadiusz Lenkowski;
   • Żeglarska Nagroda Specjalna im. Aleksandra Doby - Aleksander Ostasz; 
   • Nagroda L. Mączki - Jerzy Szwoch.

   Emocji nie zabrakło również w wesołych miasteczkach. Jeśli jednak nie udało się Wam skorzystać lub zobaczyć wszystkich atrakcji, to nic straconego. Jutro będzie działo się równie wiele.

   Dziękujemy za to, że byliście z nami. Jeśli nie macie dość, to chyba powinniśmy powiedzieć, do zobaczenia w niedzielę 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!