Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Żagle 2022: Pierwsza jednostka wpłynie do Szczecina

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Żagle 2022: Pierwsza jednostka wpłynie do Szczecina

   Już tylko dwa dni dzielą nas od wielkiego, żeglarskiego święta. Tymczasem dzisiaj, przy nabrzeżu Pasażerskim (od strony Wałów Chrobrego) zacumuje pierwsza jednostka. Jutro powitamy ORP Iskrę, a w piątek Gorch Focka.

   Weekend zapowiada się imponująco. W Szczecinie będziemy gościli największe nazwiska popowej sceny muzycznej, a na scenie szantowej na Wałach Chrobrego posłuchamy klimatycznej i tematycznej muzyki nawiązującej do żeglarskiego święta.

   Weźmiemy też udział w jarmarku, zobaczymy występy orkiestr dętych z całej Polski. Największymi gwiazdami będą bez wątpienia żaglowce, które nie tylko przepięknie zaprezentują się na tle Wałów Chrobrego oraz Łasztowni, ale również zabiorą na pokład gości, a ich załogi opowiedzą podczas zwiedzania o swoich jednostkach.

   - Już dzisiaj, jako pierwsza, przypłynie do Szczecina Joanna Saturna - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Planowane przybycie do naszego miasta to godzina 16. Zacumuje przy Nabrzeżu Pasażerskim.

   Jutro o godzinie 13 powitamy ORP Iskra. Dumnie prezentowała się będzie przy Bulwarze Chrobrego.

   W piątek natomiast o godzinie 11 powitamy niesamowitego Gorch Focka.

   - Przepiękny żaglowiec zostanie z nami do 21 sierpnia do godziny 17 - mówi Andrzej Kus. - Będzie to doskonała okazja do zobaczenia pływających 135 milionów euro. Tyle właśnie pochłonęło w Niemczech jego odrestaurowanie.

   Jego pobyt w Szczecinie to również okazja do zrobienia przepięknego zdjęcia, gdyż cumował będzie w najbardziej reprezentacyjnym  miejscu – u stóp Wałów Chrobrego.

   Więcej szczegółów imprezy oraz dokładny plan wydarzenia znajdziemy na stronie www.zagle.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!