Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Żagle 2022. Najważniejsze bezpieczeństwo

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Żagle 2022. Najważniejsze bezpieczeństwo

   Rozpoczynamy dzisiaj wielkie żeglarskie święto. Przed nami mnóstwo niesamowitych wrażeń. Jednocześnie nie zapominamy o bezpieczeństwie mieszkańców oraz turystów. Wszystkie służby postawione są w stan najwyższej gotowości.

   Od godziny 12 na Wyspie Bielawa funkcjonowało będzie Centrum Koordynacji Służb, w ramach którego pracowali w nim będą przedstawiciele: Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, Straży Miejskiej Szczecin, szczecińskiego WOPR, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz służb ochrony.

   Przez najbliższe trzy dni imprezę zabezpieczali będą, zarówno na lądzie, jak i na wodzie funkcjonariusze policji wraz ze strażą miejską. Na wodzie bez przerwy będzie można zauważyć ratowników szczecińskiego WOPR.

   Nie zapominamy również o sytuacji na Odrze, a dokładniej okolic Klucza czy Dziewoklicza. Uspokajamy – na Odrze w centrum miasta nie odnotowaliśmy śniętych ryb. Odra Zachodnia, w rejonie imprezy będzie profilaktycznie zabezpieczona przed napływem martwych ryb dodatkowymi zaporami ustawionymi na południe od Mostu Długiego oraz Dziewoklicza. Na Odrze w rejonie imprezy będą działały dodatkowe patrole wodne Straży Miejskiej Szczecin wsparte ratownikami OSP Gryf, które będą sprzątały ewentualne zauważone śnięte ryby, które przedostaną się przez ustawione zapory.

   Przed mostem na Dziewokliczu siły Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady OT będą podejmowały śnięte ryby z Odry oraz z kanałów Międzyodrza.

   Przypominamy, że służby na wodzie pilnowały też będą przestrzegania zakazu korzystania z wód Odry wydanego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego. Zakaz dotyczy: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wszystkimi wodami Odry

   Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi i dezaktywacji narzędzi pułapkowych, żaków i wontonów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!