Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Ten weekend spędź z nami podczas Bulwarovego

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Ten weekend spędź z nami podczas Bulwarovego
   blv.jpg
   blvd.jpg
   blvn.jpg
   dblv.jpg

   Zaczniemy od aktywnej przebieżki po nadodrzańskich bulwarach, a później będziemy ratować pszczoły i budować dla nich poidełka.

   Przed nami kolejny aktywny i pełen atrakcji Bolwarovy weekend. Na początek krótka rozgrzewka, po której wystartuje duga edycja „Biegowego Bulwarovego – Pij kranówkę i leć na życiówkę”. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 5 km trasę wiodącą nadodrzańskimi bulwarami. Po przekroczeniu mety otrzymają pamiątkowe medale i będą mogli zrobić sobie zdjęcia na bulwarovej ściance finiszera. Odbiór pakietów startowych (oraz koszulek) możliwy będzie w piątek (21. lipca) w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej w godzinach 13:00 -18:00. Tuż po 11.00 w szranki staną najmłodsi biegacze, których po raz kolejny do mety zaprowadzi Kot Umbriaga. Starty dla dzieci będą odbywały się w turach, adekwatnie do kategorii biegowych. Na spragnionych po biegach, i nie tylko, będą czekać poidełka z pyszną i zdrową kranówką.

   Ale Bulwarove to nie tylko biegi. To cała masa zabawy, kreatywnych warsztatów, animacji i chillu na naszych leżaczkach i trawnikach. Kto do nas dołączy, nie będzie się nudzić, a telefon wyciągnie wyłącznie do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

   W najbliższy weekend będziemy promować ekologiczny styl życia, nie tylko pijąc kranówkę od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, tym razem przyłączymy się do ogólnoświatowej akcji ratowania pszczół. Uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować poidełka dla pszczół oraz zobaczyć, jak wygląda hotel dla owadów. Dzięki Zakładowi Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie stworzyć prawdziwy bufet dla owadów, czyli zasiać na własnym ogródku kwietną łąkę. Ale, żeby je zdobyć trzeba będzie rozwiązać nie lada zagadkę i zagrać w naszą grę terenową. Ktoś wykradł cenne nasiona łąk kwietnych. Pszczeli detektywi będą musieli rozwiązać zagadkę zaginionych nasion i dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za zniknięcie cennych nasion łąk kwietnych od EcoGeneratora. Podejrzanych jest aż czterech. Wystarczy tylko dobrze zwiedzić Łasztownię, znaleźć poszlaki i rozwiązać pszczelą zagadkę. W nagrodę otrzymasz paczkę nasion do wysiania własnej łąki kwietnej dla pszczół.

   Podczas tego weekendu na bulwarach zacumuje Dacia Extreme Tour 2023 ze swoją specjalną strefą, gdzie będzie można napić się kawy czy porozmawiać z instruktorami Szkoły Bezpiecznej Jazdy.

   Partnerami wydarzeń na bulwarach są: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, EcoGenerator Szczecin, Totalizator Sportowy, Demant, rower miejski Bike_S oraz Dacia.

   Na Bulwarove zapraszamy w godzinach 10:00-17:00 w sobotę i niedzielę.

    

   Program

   SOBOTA

   9:45 Rozgrzewka dla dorosłych

   10:00 Drugie Biegowe Bulwarove – Pij Kranówkę i leć na życiówkę

   11:00 Wręczenie nagród miejsca I-III w kategorii kobiety / mężczyźni

   11:05 Rozgrzewka dla dzieci

   11:15 Biegi Kota Umbriagi w turach

   10:00-17:00 Leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ-a,

   10:00-17:00 Dacia Extreme Tour 2023

   10:00 -17:00 Ekologiczne animacje dla całej rodziny

   12:00 – 17:00 Gra Miejska o pszczołach – nagroda nasiona łąk kwietnych, przygotowywanie poidełek dla pszczół

   12:00-17:00 Tor rowerowy Bike_S z nagrodami

    

   NIEDZIELA

   10:00-17:00 Leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ

   10:00 -17:00 Ekologiczne animacje dla całej rodziny

   10:00 – 17:00 Gra miejska o pszczołach + przygotowywanie poidełek dla pszczół

   10:00-17:00 Dacia Extreme Tour 2023

   10:00-17:00 Tor rowerowy Bike_S z nagrodami

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!