Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Strażnicy miejscy kontrolują Odrę

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Strażnicy miejscy kontrolują Odrę
   patrol wodny 2.jpg
   patrol wodny 3.jpg
   patrol wodny 5.jpg
   patrol wodny 6.jpg
   patrol wodny 7.jpg
   patrolwodny 4.jpg

   W związku z informacjami dotyczącymi postępującego zatrucia rzeki Odry oraz potrzebą realizacji monitoringu stanu rzeki, zwłaszcza pod kątem zjawiska śnięcia ryb 12 sierpnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

   Zgodnie z przekazanymi informacjami podstawową rolę w likwidacji negatywnych zjawisk będą realizować służby podległe Wojewodzie Zachodniopomorskiemu.

   - Straż Miejska Szczecin będzie współdziałać z innymi podmiotami na terenie administracyjnym Gminy Miasto Szczecin, realizując zadania polegające na doraźnym kontrolowaniu rzeki Odry i Regalicy wraz z kanałami pod kątem śnięcia ryb i innych symptomów świadczących o ewentualnym skażeniu środowiska - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin

   W związku z tym Komendant Straży Miejskiej Szczecin zalecił:

   - doraźną kontrolę stanu wód w/w

   - kontrolę „dzikich” kąpielisk

   Informowanie mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach wynikających z kontaktu z wodą rzeczną. Zadania realizowane są przez Referat Wodny SM i Oddziały Interwencyjno-patrolowe zgodnie z właściwością terytorialną. 

   Podczas weekendu strażnicy miejscy kontrolowali Odrę Zachodnią i Wschodnią, Regalicę, Siadło Dolne, Klucz aż do ul. Perkuna, Dziewoklicz i Jezioro Dąbskie.

   Informacje z powyższych działań raportowane są dyżurnym SM-DTM, którzy zbiorcze raporty z wynikami kontroli przekazują do MCZK. Przy realizacji powyższych działań Komendant Straży Miejskiej polecił zachowanie środków ostrożności i dbanie o własne bezpieczeństwo.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!