Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Regaty Oderman już w ten weekend

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Regaty Oderman już w ten weekend

   Jachty balastowe wypłyną na wody Zalewu Szczecińskiego, by powalczyć w regatach Oderman Cup 2023, które są częścią Pucharu Bałtyku Południowego.

   Już w najbliższy weekend w Marinie w Trzebieży odbędą się regaty Oderman Cup 2023. Jesienne regaty dla jachtów balastowych na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Centrum Żeglarskie. Oderman Cup są regatami cieszącymi się dużym zainteresowaniem. Co roku bierze w nich udział około 30 jednostek. Zawody przeprowadzane zostaną w trzech klasach: KWR, OPEN, ORC.

   KWR

   Klubowy Współczynnik Regatowy (a więc wspomniane KWR) to jedna z najpopularniejszych formuł przelicznikowych, która charakteryzuje się względnie prostymi zasadami obliczeń i niską ceną wystawienia certyfikatu. Wystarczy podstawić parametry jachtu do wzoru i przelicznik (KWR) gotowy. Umożliwia on ściąganie się jachtów o różnych parametrach, eliminując przy wynikach różnice sprzętowe. W praktyce (i ogromnym skrócie) oznacza to tyle, że jacht, który pierwszy przekroczy linię mety, wcale nie musi być zwycięzcą. Jachty większe, lepiej wyposażone (a więc i droższe) są zazwyczaj także szybsze. Przelicznik KWR sprawia, że nie muszą być jednak lepsze.

   OPEN

   Wyścigi w klasie OPEN zostaną podzielone na dwie grupy – OPEN I (jachty do 8 metrów długości) i OPEN II (jachty powyżej 8 metrów długości).

   ORC

   Przelicznik ORC przeznaczony jest głównie dla jachtów turystycznych biorących udział okazjonalnie w regatach klubowych. ORC Club został wprowadzony w celu zwiększenia liczby startujących w regatach jachtów turystycznych. Odbyło się to poprzez dostarczenie bardziej precyzyjnego i w łagodnej formie wprowadzonego regatowego systemu przelicznikowego dla zróżnicowanej floty pod względem typów jachtów i ich wieku. Świadectwa pomiarowe ORC Club obliczone są przez program komputerowy na podstawie uproszczonego pomiaru jachtu na lądzie i/lub na wodzie.

   ZGŁOSZENIA

   Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: regaty@centrumzeglarskie.pl do dnia 28.09.2023 r., a po tym terminie w biurze regat na przystani Port Jachtowy Trzebież.

   w dniach: 29.09.2023 r. w godzinach: 18.00-20.00 oraz 30.09.2023 r. w godzinach 08.00 – 08:30.

   Wymagane są następujące dokumenty:

   ubezpieczenie OC min. w kwocie 1,5mln Euro

   potwierdzenie opłaty wpisowego,

   podpisane zgłoszenie,

   amatorska licencja zawodnika prowadzącego jacht.

   Organizatorami regat Oderman Cup jest Centrum Żeglarskie. Partnerem wydarzenia sią Marina Trzebież i Centrum Klimatu Webasto.

    

   PROGRAM REGAT

   PIĄTEK 29.09.2023

   godz. 18.00-20.00 – zgłaszanie jachtów do regat

   SOBOTA 30.09.2023

   godz. 08.00-08.30 – zgłoszenie jachtów do regat

   godz. 11.00 – start do wyścigu

   około godziny 18-19 przewidziane ognisko z kiełbaskami

   NIEDZIELA 01.10.2023

   godz. 10.00 – start do wyścigu

   godz. 16.00 – zakończenie regat

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!