Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Powitajmy naszych największych gości!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Powitajmy naszych największych gości!

   Przygotowania do Żagli idą pełną parą. Scena główna w budowie, wesołe miasteczka także, a wystawcy na Jarmark pod Żaglami już w drodze. Podobnie jak nasi najważniejsi goście, czyli żaglowce, jachty i okręty.

   Pierwsze cumy już zostały zarzucone. Kuna oraz Bryza H od środy cumują przy szczecińskim nabrzeżu. W czwartek, późnym popołudniem, na Wały Chrobrego dobiją m.in. Joanna Saturna, Smuga Cienia, Generał Zaruski oraz Ernestine.

   W piątek ruch na wodzie będzie widoczny od samego rana, a keja wzdłuż Wałów Chrobrego zacznie zapełniać się jednostkami. O godz. 11.00 możemy wypatrywać na horyzoncie ORP Iskry. W samo południe do Szczecina powinien wejść ORP Poznań oraz holownik Bolko. Chwile za nimi, bo o godz. 13.00 na Odrze pojawi się bałtycka piękność – Baltic Beauty. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia, w okolicach godz. 15.00 będziemy witać holenderski żaglowiec Morgnenster.

   Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nabrzeży w czasie cumowań i wspólnego witania gości.

   Godziny wejść mogą nieznacznie ulec zmianie. Najbardziej aktualne informacje znajdziemy w wydarzeniu na Facebooku Żagle 2023 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!