Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Pierwsi pływacy już w basenach

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Pierwsi pływacy już w basenach
   1.jpg
   2 (2).jpg
   3 (2).jpg

   Pomimo że pogoda nie zachęcała do kąpieli , bramę Arkonki punktualnie o 10 przekroczyło kilkanaście osób, a już po chwili słychać było plusk wody.

   Co ciekawe, rano  temperatura wody w basenach wynosiła 18 – 19 stopni Celsjusza. Było w nich zatem cieplej niż na zewnątrz. Nie było też ścisku, więc chętni mogli korzystać swobodnie ze wszystkich atrakcji: czterech basenów, rwącej rzeki i zjeżdżalni. Oczywiście nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali ratownicy… w kurtkach. 

   Ale na szczęście na terenie Arkonki  nie brakuje również atrakcji dla osób, które z kąpielami chcą poczekać na więcej słońca (ma pojawić się wkrótce). Są  korty do tenisa i badmintona, miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczna plaża, boiska do plażowej piłki siatkowej oraz  skatepark. Uruchomione zostały również punkty gastronomiczne. 

   Arkonka jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 - 19, a w piątki, soboty i niedziele do godziny 20. Od sierpnia we wszystkie dni tygodnia w godz. 10 – 19.

   Na teren obiektu można wejść  przez bramki główne, oraz dodatkowo – w weekendy – od strony parkingu. Od 23 czerwca kasa biletowa od strony parkingu będzie czynna codziennie w godz. 10 – 15.30. Chcąc ułatwić sobie sprawę, bilety na Arkonkę można kupić  przy pomocy aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin, na dzień bieżący i dwa kolejne. Elektroniczny bilet należy pokazać pracownikowi przy furtce. 

   Dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem z atrakcji Arkonki mogą korzystać bezpłatnie. Całodniowy bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a bilet normalny – 24 zł. Są też tańsze karnety:  10 wejść ulgowy – 108 zł,  normalny – 216 zł. Obowiązują również zniżki w ramach Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Seniora.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!