Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Ostatnie dni na zgłoszenia do Nagród Żeglarskich

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Ostatnie dni na zgłoszenia do Nagród Żeglarskich

   Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Do wręczenia jest 9 statuetek.

   15 lutego mija termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznych Nagród Żeglarskich. Żeglarze, inicjatywy żeglarskie, wydarzenia czy młodzi adepci mogą otrzymać wyróżnienie w jednej z 9 kategorii:

   • Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;
   • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
   • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
   • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
   • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
   • Nagroda Kota Umbriagi;
   • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
   •  Wydarzenie Żeglarskie;
   • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

   - Wyróżnienia w Międzynarodowych Nagrodach Żeglarskich przyznawane są żeglarzom z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spóki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Nagrody są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim), kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

   Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

   Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2024. Zwycięzców poznamy 16 marca.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!