Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Nabór na wyprawę Darem Szczecina na północny kraniec Europy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nabór na wyprawę Darem Szczecina na północny kraniec Europy
   Fot. W.Maleika.jpg
   Fot. W.Maleika2.jpg
   Fot. W.Maleika4.jpg
   Fot. W.Maleika5.jpg

   Do 7 kwietnia br. odważni żeglarze mogą zgłaszać chęć udziału w arktycznej wyprawie jachtu Dar Szczecina na północny kraniec Europy. Rejs rozpocznie się 6 czerwca w Szczecinie i zakończy się 6 września w tym samym porcie.

   Młodzi śmiałkowie, którzy zdecydują się wziąć udział w tej ekscytującej wyprawie na jej trasie będą podziwiali m.in. potężne góry, szczyty pokryte lodowcami schodzącymi do morza, rzeki, których ujścia rozlewają się licznymi strumieniami i wybrzeża pokryte kolorową w lecie tundrą.

   Wyprawa wymaga doświadczonej załogi, dlatego z najtrudniejszym odcinkiem zmierzą się głównie członkowie sekcji morskiej Daru Szczecina, pod czujnym okiem kapitanów: Wojtka Maleiki i Wojtka Kaczora, Przemka Dziarnowskiego, Maksymiliana Bojka i Piotra Patyka.

   Nabór na wyprawę potrwa do 7 kwietnia br. Ma ona charakter żeglarski. Wszyscy uczestnicy zostaną przydzieleni do wacht, w trakcie których będą sterować, prowadzić obserwację, nawigować, stawiać i zrzucać żagle, przygotowywać posiłki i sprzątać jacht. Doświadczenie żeglarskie jest mile widziane, ale nie wymagane. Każdy uczestnik w dniu rozpoczęcia wyprawy musi być jednak pełnoletni.

   Wyprawę podzielono na cztery odcinki: Szczecin – Bergen (4-18.06), Bergen - Tromso (18.06-6.07), Tromso - Lofoty - Aalesund - Bergen – Stavanger (3-24.08), Stavanger - Kristiansand - Kopenhaga – Szczecin (24.08-6.09).

   Decyzja o ostatecznym składzie załogi należy do kapitanów na podstawie ankiety. Po podjęciu decyzji chętni bezzwłocznie dowiedzą się o jej wyniku.

   Więcej informacji dotyczących wyprawy można znaleźć na stronie internetowej: www.centrumzeglarskie.pl, a także pod numerem tel.  91 460 08 44 wew. 1.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!