Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Bulwarove na rozpoczęcie wakacji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bulwarove na rozpoczęcie wakacji
   Bulwarove 2.png
   bulwarove1__15.jpg
   bulwarove1__37.jpg

   Wakacje już za chwilę, a to oznacza że wraca letni cykl imprez na bulwarach czyli Bulwarove. Pierwsza tegoroczna edycja wystartuje już 24 czerwca.

   Tegoroczne Bulwarove to cztery weekendowe spotkania poświęcona ekologii. Pierwsza odsłona cyklu ruszy już 24 czerwca i skierowana jest do rodzin z dziećmi. W planach są gry planszowe, plenerowe i wielkoformatowe a także animacje dla dzieci, ale dorośli także znajdą coś dla siebie. Mamy i babcie będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych i dietetycznych, a ojcowie i dziadkowie będą mieli okazję nadrobić zaległości w majsterkowaniu. Nie zabraknie oczywiście leżaków i muzyki.

   Bulwarove to także okazja do aktywności fizycznej. Każdej edycji imprezy towarzyszą zawody dla dorosłych biegaczy i dzieci. Dorośli zawodnicy pokonają trasę wzdłuż szczecińskich nabrzeży. Pierwsze w tym roku Biegowe Bulwarove pod hasłem Pij Kranówkę i leć na życiówkę w sobotę 24 czerwca o godz. 10:00. Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów, z limitem 150 osób na każdy bieg. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

   Każdy bieg z cyklu ma unikalny wzór medalu. Tegoroczne medale przestawiają Most Długi, Morskie Centrum Nauki, Żaglowce (Bieg pod Żaglami) oraz Wały Chrobrego.

   Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Kota Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym spróbują swoich sił na dystansach 100 i 300 metrów. Na zwycięzców będą czekały profesjonalne medale oczywiście z wizerunkiem kota Umbriagi. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godz. 11:15.

   Impreza rozpocznie się w sobotę 24 czerwca o godz. 9:45 i potrwa do godz. 17, w niedzielę rusza o godz. 10:00 i potrwa do godz. 17:00. Kolejne Bulwarowe zaplanowano 22-23 lipca, 26-27 sierpnia i 2-3 września.

   Partnerami imprezy są Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie i EcoGenerator w Szczecin.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!