Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Zmiany na Psim Polu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zmiany na Psim Polu
   2.jpg
   A1 (1).jpg
   A1 (3).jpg
   a1.jpg

   To zupełnie inny plac niż kilka miesięcy temu. Mieszkańcy osiedla Zawadzkiego z pewnością nie mogą doczekać się kolejnych nowości, a tych będzie przybywało z tygodnia na tydzień. Psie Pole na osiedlu Zawadzkiego ma już nowe nawierzchnie.

   Psie Pole, czyli pusta dotąd polana znajdująca się między ulicami Szafera, Zawadzkiego i Marlicza, zaledwie po czterech miesiącach prowadzonych prac bardzo się zmieniło. Pojawiły się tutaj wytyczone, równe alejki. Tuż obok widzimy fragmenty asfaltowej trasy rolkowej. Przygotowywana jest nawierzchnia pod trawniki, budowana palisada wokół przyszłego placu zabaw.

   A tych zmian będzie jeszcze znacznie więcej…

   Wiosną przyjedzie do nowego szczecińskiego parku 311 drzew i ponad 1800 krzewów. Miejsce stanie się wreszcie przyjazne mieszkańcom za sprawą wielu elementów małej architektury. Będą ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice regulaminowe. Zamówiona jest także wieża dla jaskółek – zwycięski projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W nowym parku ustawione też będą nietypowe domy, przeznaczone dla owadów i motyli. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna

   Dla czworonogów przygotowany zostanie wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu i innymi. Będzie ogrodzony, a przy nim znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, również ławki.

   Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego miejsca.

   Prace prowadzi firma Usługa Budowlane Wiesław Furtak, która zainkasuje za nie 3 894 000,00 zł. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień tego roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!