Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Zmiana w kolegium prezydenckim

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zmiana w kolegium prezydenckim

   Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski. Będzie odpowiadał za sprawy oświaty, pomocy społecznej, kultury i sportu.

   - Zmiany to efekt naszych rozmów z Koalicją Obywatelską – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Jeszcze przed wyborami umówiliśmy się na współpracę i cieszę się, że rozmowy prowadzone są w bardzo przyjaznej i konstruktywnej atmosferze. Na pokładzie witam Marcina, który jest bardzo doświadczonym samorządowcem i przede wszystkim ma ogromne zaufanie mieszkańców. Pokazał to jego wynik w ostatnich wyborach samorządowych.

   W obecnej kadencji skład kolegium prezydenckiego tworzą: Anna Szotkowska, Michał Przepiera, Łukasz Kadłubowski i wspomniany Marcin Biskupski. Grono to uzupełnia skarbnik miasta Dorota Pudło- ylińska oraz sekretarz miasta Ryszard Słoka.

   Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta nie oznacza, że z Urzędem Miasta żegna się dotychczasowa wiceprezydent Lidia Rogaś. W obecnej kadencji będzie pełnić funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. oświaty.

   - Pani Lidia Rogaś jest wybitnym ekspertem w dziedzinie oświaty. Chcę wykorzystać jej doświadczenie bo w nadchodzących latach czeka nas wiele wyzwań – dodaje Piotr Krzystek.

   W najbliższym czasie nie są także wykluczone drobne korekty kompetencyjne wśród zastępców prezydenta Szczecina. Jedną z nich będzie przejęcie części zadań komunalnych związanych m.in. z komunikacją publiczną, zielenią i czystością przez Łukasza Kadłubowskiego. Anna Szotkowska przejmie zaś sprawy związane z planowaniem przestrzennym miasta, geodezją oraz kartografią.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!