Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Zapisy na szczepienia na grypę dla seniorów w WOMP

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Zapisy na szczepienia na grypę dla seniorów w WOMP

   21 września ruszają zapisy do programu bezpłatnych szczepień na grypę w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Szczecinie dla osób powyżej 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie. W Ośrodku, w ramach programu finansowanego przez Miasto Szczecin, zostanie zaszczepionych 5650 osób.

   Program "Grypa +65" kierowany jest do osób po 65 roku życia (urodzonych do końca 1955 roku) i jednocześnie zameldowanych w Szczecinie. Program jest finansowany przez Gminę Miasto Szczecin w ramach "Programu polityki zdrowotnej pn. Zapobieganie grypie i jej powikłaniom dla osób po 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie".

   Szczepienia będą wykonywane w dwóch przychodniach Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wyłącznie osobom wcześniej umówionym:

   - w Przychodni nr 1 przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie;

   - w Przychodni nr 2 przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie.

   Zgłoszenia

   Do programu można się zgłosić na dwa sposoby:

   1. Wrzucając do skrzynki wypełnione oświadczenie, które dostępne jest do wydrukowania na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie (www.womp.szczecin.pl). Skrzynki umieszczone są przy wejściu do dwóch szczecińskich przychodni WOMP: przy ul. Bolesława Śmiałego 33, przy ul. Kopernika 18 oraz przy ul. 3 maja 25-27.

   2. Wypełniając i wysyłając oświadczenie w wersji elektronicznej, dostępne na stronie www.womp.szczecin.pl

    

   Decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania limitu 5650 osób. Pacjenci o kwalifikacji do programu będą powiadamiani telefonicznie. Otrzymają wówczas informację o miejscu, dacie i godzinie wizyty.

   UWAGA: Szczepienia będą wykonywane wyłącznie osobom wcześniej umówionym na konkretną godzinę. Ze względu na rygory epidemiczne nie ma możliwości zaszczepienia się bez wcześniejszego umówienia.

    

   Szczepienia

   Przewidywany termin programu szczepień "Grypa +65": od 5 października do 30 listopada 2020 roku lub do wyczerpania limitu szczepionek. Codziennie w dwóch placówkach WOMP w godz. 8.00 - 18.00 przyjętych zostanie ponad 100 pacjentów.

   Osoby zgłaszające się do do przychodni w ramach Programu korzystać będą z niezależnego wejścia, zgodnie z obowiązującymi w WOMP procedurami bezpieczeństwa. Każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę oraz wypełni ankietę epidemiologiczną. Następnie lekarz, w przypadku braku przeciwwskazań do iniekcji, skieruje na szczepienie do gabinetu zabiegowego.

   Przypominamy, że warunkiem zaszczepienia jest brak objawów infekcji i gorączki.

   Zgłoszenie i spełnienie wymagań w "Programie zdrowotnym Zapobieganie grypie i jej powikłaniom dla osób po 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie" nie gwarantuje przyjęcia do Programu. Przyczyną odrzucenia zgłoszenia może być brak wystarczającej liczby szczepionek lub nieprawidłowe dane umieszczone w formularzu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!