Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Żagle 2022: Dwie szantowe sceny

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Żagle 2022: Dwie szantowe sceny

   Trudno wyobrazić sobie żeglarskie święto bez tematycznej muzyki. Nie może więc zabraknąć sceny szantowej, które powinna być doskonale wyeksponowana. Centrum Żeglarskie przygotuje ją na tarasie widokowym – tuż przy Centaurze. Jednak nie będzie ona jedyną. Drugą znajdziemy na pokładzie ORP Toruń. Przez trzy dni wydarzenia na scenach prezentowały się będą zespoły, które wprowadzą dziesiątki tysięcy osób, nie tylko w doskonały nastrój, ale również w szczeciński, żeglarski klimat.

   Scena szantowa znajdująca się na tarasie Wałów Chrobrego rozbrzmiewać będzie muzyką już w piątek od godziny 14. Wtedy co prawda zaczną się próby, ale będzie to okazja do zobaczenia, jak do występów przygotowują się muzycy. Koncerty zaczną się o godzinie 18 od występu Folk Wagon. Po nich zagrają Emerald, Beltaine oraz na koniec Cheap Tobacco.

   Folk Wagon pochodzi ze Szczecina. Grają szeroko rozumianą muzykę drogi i podróży przeplataną elementami folku z wysp i mórz północy.  Jak sami o sobie piszą: „To siedmiu wspaniałych, a wśród nich źli dobrzy i brzydcy, którzy zabiorą Was na energetyczną wyprawę przez amerykańską prerię, zadymione saloony, irlandzkie puby, portowe tawerny i szlaki, które przez lądy i wody przemierzają od zawsze, niepokorne dusze”.

   Kolejną szczecińską grupą w tym zestawieniu jest Emerald, który został założony w 1992. To kapela folkrockowa, w wykonaniu której wysłuchać można będzie  starych irlandzkich numerów w rockandrollowych aranżach.

   Sobota z Piorunami

   W sobotę 20 sierpnia o godzinie 16 zagra Klang, o 17:15 The Nierobbers, następnie Drake, Ryczące Dwudziestki  i na koniec The Pioruners. Pioruny na swoim koncie mają niemałe sukcesy. Otrzymały m.in. wyróżnienie na festiwalu szantowym  „Shanties” w Krakowie. Jest to najważniejszy festiwal szantowy w kraju. Występy na tej scenie zakończą się o godzinie 22.

   W niedzielę na scenie Wałów Chrobrego zaczniemy o godzinie 14, a występy zakończymy o 18:45. Zaprezentują się w tym czasie: Zejman i Garkumpel, który wystąpi z repertuarem dla najmłodszych widzów, a także Atlantyda, zespół Trzy Majtki oraz słowacka grupa Cendes Orchestra.

   Scena na ORP Toruń

   Druga scena, położona w równie imponującym miejscu co pierwsza, znajdzie się na pokładzie ORP Toruń. Jednostka cumowała będzie przy Nabrzeżu Pasażerskim. Koncerty na niej odbywały się będą 20 i 21 sierpnia. W sobotę o 17 zagrają Ryczące Dwudziestki, a o 18:15 zespół Za Horyzontem. W niedzielę natomiast posłuchamy tutaj o godzinie 16:00 duetu Tyszkiewicz i Szmytke, o 17:00 zespołu Formacja, a występy o 18:15 zakończą muzycy szczecińskiego zespołu Los Cafe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!