Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   Wybiorą Młodzieżową Radę Miasta

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wybiorą Młodzieżową Radę Miasta

   Współpracują z prezydentem miasta na rzecz młodych, podejmują działania skierowane do młodzieży, integrują środowisko i aktywizują je do działania. O kim mowa? O członkach Młodzieżowej Rady Miasta, do której już jutro odbędą się wybory na nową kadencję.

   Szczecińska Młodzieżowa Rada Miasta to reprezentacja uczniów szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie naszego miasta. To organ, który razem z Miastem działa na rzecz młodych ludzi i zaspokojenia ich potrzeb oraz oczekiwań. Do jej zadań należą między innymi takie kwestie jak opiniowanie projektów uchwał dotyczących młodzieży oraz współtworzenie dokumentów strategicznych Miasta związanych z młodymi mieszkańcami.

   Członkowie mogą również zabierać głos na posiedzeniach komisji i sesjach „dorosłej” Rady Miasta w sprawach dotyczących młodzieży oraz kierować zapytania lub wnioski w formie uchwał. Dodatkowo Młodzieżowa Rada Miasta może także współpracować z instytucjami i organizacjami krajowymi i międzynarodowymi.

   Podobnie jak w poprzednich latach, kadencja Młodzieżowej Rady Miasta trwa rok, a w jej skład, oprócz przedstawicieli publicznych szkół ponadpodstawowych, wchodzą także uczniowie szkół niepublicznych. Najbliższe wybory w poszczególnych placówkach, podczas których wyłonieni zostaną reprezentanci placówek, zaplanowano na 28-29 września br. W tym roku, w skład Rady będzie mogło wejść maksymalnie 55 szczecińskich uczniów – po jednym z każdej szkoły uprawnionej do wytypowania swojego przedstawiciela.

   Szczegółowe informacje dotyczące działalności szczecińskiej Młodzieżowej Rady Miasta dostępne są między innymi w uchwale Rady Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!