Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Weekend w Szczecinie: 5-7 lipca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 5-7 lipca

   Przed nami pierwszy weekend lipca. Sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów w Szczecinie. 

    

   Piątek, 5.07.2024

   15:00 Lato na Alei, Aleja Wojska Polskiego, wstęp wolny

   Inauguracja projektu podczas którego przez całe lato lokalni artyści będą dostarczać mieszkańcom i turystom niezapomnianych wrażeń muzycznych i kulturalnych. W programie: zwiedzanie artystycznej pracowni "Altana 1893", prelekcja nt. mody XVIII wśród kobiet, wykład poświęcony modzie regencji wśród kobiet, piąty Szczeciński Spacer Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją, koncert zespołu Jackpot i Baltic Neopolis Orchestra. 

   20:00 Come With Us Festival, łąka przy Tarasach Letnich Park Kasprowicza

   Wydarzenie łączące różne formy kultury nowoczesnej - od muzyki i tańca, przez instalację, street art, po visual art. To platforma do prezentacji artystów. W piątek w programie: Massive, Dawid Korniak, Yazza, Luca Tan, Welna+Wunsch, a około 23:00 performance członka grupy Światłogień.

    

    

   Sobota, 6.07.2024

   10:00 Zwiedzanie Willi Lentza, Wybór biletów (willa-lentza.pl)

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną.

   11:00 Strefa dzienna festiwalu Come With Us, łąka przy Tarasach Letnich Park Kasprowicza

   W programie: joga, koncert relaksacyjny, warsztaty bębniarskie, warsztaty malarskie dla najmłodszych, warsztaty sprtowe, cyrkowe i ukulele.

   11:00 Damy Szczecina - Filipinki że HEY, Centrum Informacji Turystycznej, Transgraniczne Spacery Miejskie - Accredi

   Przedstawiona zostanie historia znanych kobiet związanych z historią miasta na przestrzeni około 1000 lat. Bywa, że mało kto kojarzy, że bardzo znana dama pochodzi ze Szczecina - będzie okazja je przybliżyć. W trakcie spaceru nie zabraknie wielu intrygujących historii i historyjek. Nie zapomnimy wspomnieć znajdującego się na trasie lokalu pani Bogumiły Polańskiej, która prowadzi lokal od ponad pół wieku serwując kultowe paszteciki( od 1969 r.). Będzie o trzech cesarzowych z Pomorza, zdobywczyni filmowego Oscara ze Szczecina. Królowej polskiego twista…

   15:00 I spacer z mapką, Zamek Książąt Pomorskich

   Spacer trasą według mapki – Szczecin dla dzieci, autorstwa szczecińskiego przewodnika Tomasza Wieczorka. Na trasie nie zabraknie legend i anegdot. Start przy wieży zegarowej Zamku.

   18:00 Come With Us Festival, łąka przy Tarasach Letnich Park Kasprowicza

   Wydarzenie łączące różne formy kultury nowoczesnej - od muzyki i tańca, przez instalację, street art, po visual art. To platforma do prezentacji artystów. W sobotę w programie: LSR, Funk Fatalle, Ikrek, Aries, Andrew Bobson, Tommy Halik, Rast Milk.

   19:00 On Art 2024, Trafostacja Sztuki,  wstęp wolny

    Na Festiwalu zobaczysz nieszablonowych artystów, najciekawsze trendy i wyjątkowe zjawiska z różnych kontynentów i kultur. Alter Ego i Skin of the City to pierwsze dwa filmy, które będzie można zobaczyć w Szczecinie w ramach festiwalu.

    

    

   Niedziela, 7.07.2024

   10:00 Szczecński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   12:00 79. Urodziny Szczecina, Różanka, wstęp wolny

   W ramach Różanego Ogrodu Sztuki zapraszamy na imprezę urodzinową. Nie zabraknie tortu, zabaw i animacji dla dzieci oraz koncertów. Na scenie wystąpi duet Jackpot, czyli Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba, Po ich występie czeka nas koncert "Oscarowa Muzyka Filmowa". W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica”, czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurasic Park”.

   12:00  Od Stoewera do Stoewera, Muzeum Techniki i Komunikacji, Wybór terminu (muzeumtechniki.eu)

   Zapraszamy na oprowadzanie po największej na świecie kolekcji przedmiotów związanych z przedwojennymi szczecińskimi zakładami Stoewera i wysłuchania opowieści o znamienitych konstruktorach, zwycięzcach zawodów sportowych, ciężko pracujących i emancypujących się kobietach oraz blaskach i cieniach prowadzenia biznesu w niezwykle burzliwych czasach.

   16:00 Urodzinowa potańcówka, Różanka, wstęp wolny

   Urodzinowa potańcówka z zespołem BigBeat Live! to grupa przyjaciół, która od lat wychodzi na scenę, by dzielić się swoją pasją. Grali w wielu zespołach i projektach, ale to właśnie w tym składzie realizują się najpełniej.

    

    

    

   Przypominamy również, że otwarte są bramy szczecińskich kąpielisk. 

   • Dziewoklicz 10:00 - 20:00
   • Głębokie 10:00 - 20:00 
   • Dąbie 10:00 - 22:00  
   • Arkonka 10:00 - 20:00

   Bilety można kupić w kasach lub on-line, w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!