Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   79. Urodziny Szczecina. Przepyszny tort, koncerty i potańcówka z kapelą na żywo

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   79. Urodziny Szczecina. Przepyszny tort, koncerty i potańcówka z kapelą na żywo

   W pierwszy weekend lipca tradycyjnie już zapraszamy na świętowanie urodzin Szczecina na Różance. Oczywiście nie zabraknie pysznego torta, dobrej muzyki i atrakcji dla najmłodszych. Do zobaczenia!

   Na imprezę urodzinową organizowaną w ramach Różanego Ogrodu Sztuki zapraszamy w niedzielę, 7 lipca. Co roku to wydarzenie przyciąga tłumy szczecinian. Już nie możemy doczekać się ponownego spotkania z wami i wspólnej zabawy.

   - Torty – bo oczywiście będą dwa - będą cięższe o kilogram w porównaniu do zeszłego roku - informuje Tomasz Kuczyński ze Szczecińskie Agencji Artystycznej. - Tak jak i nasz szczeciński Szczecin jest starszy o kolejny rok.  Będą ważyć 79 kilogramów. Tradycyjnie już mieszkańców częstować będzie Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.


   Po degustacji zapraszamy na program artystyczny

   W południe na różankowej scenie wystąpi duet Jackpot, czyli Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba, muzyczne małżeństwo, szczecinianie, ludzie o wielkiej wrażliwości. To m.in. finaliści jubileuszowej – 10. edycji programu Must be the Music. Po ich występie czeka nas koncert "Oscarowa Muzyka Filmowa". W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica”, czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurasic Park”.  Usłyszymy zarówno klasyczne kompozycje, jak i współczesne hity kinowe. Równolegle na polanie od godz. 12 do 15 powstanie interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci.

   Na wielki finał urodzinowa potańcówka, tym razem z muzyką na żywo z zespołem BigBeat Live!

   - Zapraszamy o godz. 16.00. Muzycy grają wybuchową mieszankę przebojów od lat 60. do współczesności, od Beatlesów do Bruno Marsa -  - mówi Tomasz Kuczyński. - Tę coverową miksturę popu, rocka, disco i funky aplikują z wielką fantazją, a każde ich wejście na scenę podnosi u słuchaczy poziom endorfin i uwalnia radość!


   Poniżej również program Różanego Ogrodu Sztuki na lipiec. Do zobaczenia, nie tylko 7 lipca!
    

   79. Urodziny Szczecina. Program:

   7 lipca, niedziela

   12.00 79. Urodziny Szczecina Tort Urodzinowy

   12.00-15.00 Interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci.

   12.00-14.00 Koncerty

   Jackpot - Kasia Buja Kazuba, Maciej Kazuba - gitara, wokal - wokal, to małżeństwo muzyków, pedagogów i ludzi o wielkiej wrażliwości. Finaliści jubileuszowej- 10 edycji programu Must be the Music mają na koncie dwie płyty, wiele sukcesów scenicznych w Polsce i za granicą, bogate doświadczenie i współpracę z najlepszymi ( m.in Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Meisinger, Baltic Neopolis Orchestra, Bernard Maseli, Agnieszka Wilczyńska,zespół Perfect i wielu innych).Zdobywcy pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2023 roku.

   Koncert pt. "Oscarowa Muzyka Filmowa" to spotkanie pełne dobrych dźwięków i emocji, które poruszają serca i wyobraźnię. Znane melodie przeniosą nas do świata największych filmowych hitów. W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica” czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurasic Park”.

   Wszystko to za sprawą muzyków i konferansjera pozwoli poczuć się niczym na gali oscarowej. W programie znajdą się najbardziej ikoniczne utwory filmowe, które zdobyły serca widzów na całym świecie. Usłyszymy zarówno klasyczne kompozycje, jak i współczesne hity kinowe. Będzie to niezapomniany koncert pełen różnorodnych dźwięków i pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci. Wykonawcami koncertu będą: Dianna Domagała - skrzypce, wokal, Joanna Kowalczyk - flet, Aleksandra Górska - skrzypce, Rafał Kowalczyk - pianino.

   16.00-19.00 Urodzinowa potańcówka

   Urodzinowa potańcówka z zespołem BigBeat Live! to grupa przyjaciół, która od lat wychodzi na scenę, by dzielić się swoją pasją. Grali w wielu zespołach i projektach, ale to właśnie w tym składzie realizują się najpełniej. Grają wybuchową mieszankę przebojów od lat 60’ do współczesności, od Beatlesów do Bruno Marsa. Tę coverową miksturę popu, rocka, disco i funky aplikują z wielką fantazją, a każde ich wejście na scenę podnosi u słuchaczy poziom endorfin i uwalnia radość! Zespół wystąpi w składzie: Milena Migacz – wokal, Marcin Wrona – wokal, instr. Klawiszowe, Maciej Bosy Marcinkowski – saksofon, Marek Pokorniecki – gitara, Kamil Żuchowski – bas, Kuba Fiszer – perkusja.

    

    

   14 lipca, niedziela, 12:00

   Koncert Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie z dyrygentem prof. Iwoną Wiśniewską -Salamon zaprezentuje na Różance repertuar, który wykona w Japonii na VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym, będzie to próba generalna przed wyjazdem do Kraju Kwitnącej Wiśni. W programie polska muzyka chóralna i ludowa.

   21 lipca, niedziela, 12:00

   Koncert w wykonaniu artystów Baltic Neopolis Quartet pn. „Od klasyki do nowego świata". Twórcami muzyki są Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss (syn), Scott Joplin, Fryderyk Chopin i inni.

   21 lipca, niedziela,17.00-20.00

   Różankowa potańcówka, w programie muzyka świata, polskie przeboje, taneczne rytmy, które porwą Was do tańca! Przygotujcie się na świetną zabawę.

   28 lipca, niedziela, 12:00 

   CAFE JAZZ TRIO - to zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing.  Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia grupy. W programie koncertu usłyszycie Państwo głównie tematy przewodnie z popularnych polskich filmów m.in. Czterdziestolatek, Nie lubię poniedziałku, Vabank, Kariera Nikodema Dyzmy, Poszukiwany, poszukiwana.Tworzą go artyści ze szczecińskiego środowiska muzycznego: Krzysztof Marek - klarnet, Robert Jarzębski - gitara akustyczna, Janusz Jędrzejewski - kontrabas,  Ryszard Słowicki - werbel - szczotki.

    

    

   Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!