Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Weekend w Szczecinie: 24 -26 maja

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 24 -26 maja

   Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów w Szczecinie. 

    

   Piątek, 24.05.2024

   18:00 Korowód w przemijani. Czas, DK Słowianin, Bilety na KOROWÓD W PRZEMIJANIU. CZAS | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Najnowszy spektakl Teatru Ruchu Umownie Ewidentnego TRUE szczecińskiego teatru tańca z tancerzami-aktorami z różnymi niepełnoprawnościami.

   19:00 American jazz hits from the movies, Filharmonia Szczecińska, American jazz hits from the movies - Wydarzenia - Filharmonia w Szczecinie

   To będzie niesamowity wieczór przepełniony magią kina i jazzu. Nie zabraknie zatem muzyki z filmów o jazzie, jak i jazzem wypełnionych. Podczas koncertu muzycy wezmą na tapet takie tytuły jak Mo’ Better Blues (1990) Spike’a Lee, New Orleans (1947) Arthura Lubina czy The Glenn Miller Story (1954) Anthony’ego Manna.

   19:00 Piaf, Teatr Polski,  Teatr Polski w Szczecinie

   Sztuka Pam Gems to portret tej wybitnej artystki ukazujący ją nie tylko w świetle reflektorów, ale i za kulisami, w życiu prywatnym.

    

   Sobota, 25.05.2024

   9:00 Raniutto, Filharmonia Szczecińska, RANIUTTO - Wydarzenia - Filharmonia w Szczecinie

   Warsztaty „Raniutto” stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków w Filharmonii. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. Warsztaty podzielono wg kategorii wiekowych: od 1 do 2 lat – godzina 9:00, 3-4 lata  - godzina 10:30, 5-6 lat – 12:00.

   11:00 Którędy nad morze? Czyli zwiedzanie Szczecina z Ładny Szczecin, start: Filharmonia Szczecińska

   Trasa przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. W programie zobaczymy z zewnątrz m.in. Filharmonię, Wały Chrobrego, II Liceum Ogólnokształcące i Fabrykę Czekolady.

   16:00 Gość – Inność, Teatr Polski, Teatr Polski w Szczecinie

   Samir, ścigany przez policję imigracyjną Syryjczyk, jakimś trafem ląduje w salonie Heńka i Baśki. Zrządzeniem losu para emerytów ma w mieszkaniu pokój gościnny - od lat stoi pusty, bo Baśka łudzi się, że jej zaginiony syn kiedyś jeszcze wróci.

   16:00 Tata, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Lalek Pleciuga - zakup biletów

   Tytułowy bohater spektaklu „Tata” to widziany oczyma dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji.

   17:00 25 Lat Mumio, DK Słowianin, Bilety na 25 lat Mumio | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują w Szczecinie przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…

   18:00 Muzyka malowana obrazami, czyli impresje filmowe w piosence, DK 13 Muz, wstęp wolny

   Kolejny, cykliczny koncert złożony z piosenek pojawiających się w filmie, musicalu oraz baśni. To piosenki, w której warstwa melodyczna i tekstowa przywołuje u słuchaczy określone obrazy i tylko wyobraźnia wytycza granice podróży, w którą wyruszą…

    

   Niedziela, 26.05.2024

   10:30 Małe radości w Dniu Matki, Klub Delta, Bilety na Małe radości w Dniu Matki - zajęcia dla dzieci od 1 do 3 lat | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Ogólnorozwojowe zajęcia edukacyjno-animacyjne dla dzieci w wieku 1-3 lata i ich rodziców. 

   11:00 Babski Ryneczek 3, DK Słowianin

   Celem wydarzenia jest wsparcie i promocja lokalnych kobiecych biznesów, rękodzieła, pasji i innego rodzaju działalności.

   13:00 A kuku, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Lalek Pleciuga - zakup biletów

   Kolejna propozycja dla najnajów, czyli najmłdoszych widzów: prosty, urzekający spektakl oparty na dźwiękach, kolorach i kształtach.

   14:00 Spacer Bukówką, start: Wierzbowa/Braniborska

   To okazja do odwiedzenia naszej gumienieckiej enklawy, podyskutowania o jej przyszłości i rozwoju Gumieniec, korzystając z półtorametrowej makiety z klocków LEGO. Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców Gumieniec innych części Szczecina, należących do wszystkich grup wiekowych.

   16:00 Gość – Inność, Teatr Polski, Teatr Polski w Szczecinie

   Samir, ścigany przez policję imigracyjną Syryjczyk, jakimś trafem ląduje w salonie Heńka i Baśki. Zrządzeniem losu para emerytów ma w mieszkaniu pokój gościnny - od lat stoi pusty, bo Baśka łudzi się, że jej zaginiony syn kiedyś jeszcze wróci.

   17:00 Koncert z cyklu „Harmonie”, DK 13 Muz, wstęp wolny

   W koncercie wezmą udział uczniowie, dyplomanci i absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W programie koncertu muzyka kompozytorów różnych epok, od baroku do współczesności.

   17:00 Kobieta, która zajęła się ogniem, Teatr Mały, Wybór biletu/miejsca na sali - Teatr Współczesny (ligo.pl)

   Komediowy spektakl muzyczny, stworzony na bazie prawdziwych kobiecych historii – kontynuacja mającej gorące grono fanów i fanek KOBIETY ZAGROŻONEJ NISKIMI ŚWIADCZENIAMI EMERYTALNYMI.

   19:00 Farm Fatale, Teatr Współczesny, Wybór biletu/miejsca na sali - Teatr Współczesny (ligo.pl)

   Pięcioro strachów na wróble, poetów i muzyków, żyje w świecie, z którego zniknęli już ludzie. To, co zostało, zdaje się przypominać gospodarstwo wiejskie. Strachy prowadzą stację radiową, oddają się filozoficznym rozważaniom i z rozbrajającym humorem ożywiają miniony świat hasłami, wspomnieniami i archiwalnymi nagraniami.

   19:00 Bareja wieczorową porą, Filharmonia Szczecińska, Bareja wieczorową porą - Wydarzenia - Filharmonia w Szczecinie

   Oto cykl Brillante spotka się z legendą PRL-owskiego kina, bowiem tego wieczoru szczecińscy filharmonicy wykonają muzykę z najbardziej znanych filmów samego Stanisława Barei.

    

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!