Weekend w Szczecinie 16-18 maja 2025

Katarzyna Bazylińska

Nadchodzący weekend to przede wszystkim Europejska Noc Muzeów, ale nie tylko. Zachęcamy do krótkiego przeglądu miejskich atrakcji.
PIĄTEK 16.05.2025
Pionierskie lata polskiego Szczecina. Wyjątkowa wystawa w Urzędzie Miasta
12:00
Galeria Prezydencka, Urząd Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1
Plany miasta, afisze, pierwsze numery lokalnej prasy i inne niezwykłe dokumenty dotyczące przejęcia Szczecina przez polską administrację po II wojnie światowej można będzie zobaczyć na wyjątkowej wystawie w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta. To przygotowana przez Archiwum Państwowe w Szczecinie opowieść o pierwszych powojennych latach polskości w stolicy Pomorza Zachodniego. Na zwiedzających będą czekać oryginały oraz kopie materiałów z zasobu Archiwum, m.in.: fotografie pokazujące różne rejony i budynki Szczecina, zarówno te zniszczone, jak i ocalałe (jak choćby gmach obecnego Urzędu Miasta).
Festiwal Młode Wilki 25 / TEKHNÉ Sound Sessions
11-17 maja
16:00
TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, ul. Świętego Ducha 4
Caroline Profanter (Qo2 Belgia) Jan Rohlf (CTM Festival Berlin), Antoni Michnik (Kwartalnik Konteksty, Instytut Sztuki PAN)
Festiwal Młode Wilki realizowany jest od 2014 roku przez Akademię Sztuki w Szczecinie. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce przeglądów młodej sztuki, który organizowany jest poprzez otwarty nabór. Spośród zgłoszonych projektów, Jury wybiera osoby lub kolektywy artystyczne (studiujące na wyższych uczelniach artystycznych w kraju), które w ramach Festiwalu prezentują swoje projekty na wystawie zbiorowej. Autorki i autorzy wyróżnionych projektów przyjeżdżają do Szczecina i uczestniczą w festiwalowych wydarzeniach. Dzięki temu Młode Wilki, poza częścią konkursową, są przede wszystkim miejscem spotkań najmłodszego pokolenia artystek i artystów, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami i studentkami praktykującymi sztukę współczesną oraz zaproszonymi gośćmi.
VII Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów 2025
14-16 maja 2025
Dom Kultury 13 Muz, pl. Żołnierza Polskiego 2
Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów to coroczny przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego, i nie tylko, organizowany przez Dom Kultury „13 Muz” oraz działający w nim Salon Artystyczny Seniorów, jako grupa wolontariuszy, seniorów i emerytów realizujących swoje pasje artystyczne oraz kulturalne.
W sumie podczas VII Spotkań Artystycznych Seniorów 2025 wystąpi 30 formacji artystycznych, czyli 250 artystów ze Szczecina, Drezdenka, Złocieńca, Gryfina, Stargardu, Goleniowa, Chojny, Świnoujścia i Wolina.
Na każdy dzień SAS zaplanowano mnóstwo ciekawych spotkań, wystąpień, wystaw i innych wydarzeń artystycznych.
Sprawdź program.
Koncert dedykowany szczecińskim pionierom
Ogród Willi Lenzta
18:00
Willa Lentza, aleja Wojska Polskiego 84
Wstęp wolny
Zapraszamy na chwilę wieczornej nostalgii do Ogrodu Willi Lenzta na wyjątkowy koncert dedykowany szczecińskim pionierom. Będzie to muzyczna podróż przez historię Szczecina i hołd dla tych, którzy budowali to miasto po 1945 roku.
W programie usłyszycie utwory artystów związanych ze Szczecinem – tych, którzy tu się urodzili, związali swoje życie z naszym miastem lub właśnie tutaj rozpoczęli swoje kariery.
Czekają na Was m.in. takie przeboje jak: "Kocham Szczecin", "Szczeciński tramwaj", "Szczecin moje miasto", "Zakochani są wśród nas", "Katarzyna", "Stan pogody", "Rudy rydz" oraz piosenki Filipinek i Czesława Niemena.
Przyjdźcie i razem z nami uczcijcie szczecińskich pionierów – ludzi, dzięki którym Szczecin stał się tak wyjątkowym miejscem!
CHANGO
19:00
Ogrody Śródmieście, ul. Wielkopolska 19
Wstęp bezpłatny
Po rocznej przerwie, zespół CHANGO wraca do Szczecina, by 16 maja zagrać koncert w Ogrodach Śródmieście!
Będzie to wyjątkowa okazja, by usłyszeć materiał z ich drugiej płyty. Wydarzenie nabierze jeszcze większego rozmachu dzięki zaproszonym gościom, którzy pojawią się na scenie.
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na to wyjątkowe wydarzenie!
Europa Concordia. XXII Festiwal Muzyki Dawnej w Szczecinie
16-26 maja 2025
Festiwal jest jedynym organizowanym na Pomorzu Zachodnim wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym poświęconym w całości popularyzacji i upowszechnianiu historycznego wykonawstwa muzyki dawnej w szerokim kontekście historii i tradycji muzycznych Europy.
Wydarzenie realizowane jest od 2004 roku w zabytkowych wnętrzach Szczecina upowszechniając polskie dziedzictwo muzyczne w żywym dialogu z twórczością kompozytorów europejskich.
XXII edycja Festiwalu, prezentować będzie arcydzieła epoki średniowiecza, renesansu i baroku w interpretacji mistrzów wykonawstwa historycznego.
Można kupić karnety obejmujące wejście na 5 płatnych koncertów w cenie 150/100 zł.
"Preludium- Entre ombre et lumière"
piątek
19:00
Bilety: 30/20 zł
Dziedziniec Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Staromłyńska 27
"Preludium- Entre ombre et lumière"
Duo des Rêveurs – Justyna Wróblewska – pianoforte, Stanisław Stanicki – wiolonczela historyczna.
Paprykarz szczeciński - PREMIERA
19:00
Teatr Współczesny w Szczecinie, Wały Chrobrego 3
„Paprykarz szczeciński” to komedia o życiu i śmierci, i o tym, co mamy w środku, pod aluminiowym wieczkiem.
reżyseria: Marcin Liber
tekst i piosenki: Michał Kmiecik
Sztuka lustrzanego odbicia. Wystawa grafiki warsztatowej w Open Gallery
Open Gallery, ul. Koński Kierat 17/1 - 1 piętro
Blisko 50 grafik warsztatowych pięciu uznanych artystów zaprezentuje galeria Open Gallery podczas wystawy "Sztuka graficzna - obrazy z lustrzanego odbicia”. Miłośnicy sztuki wymagającej precyzji, pasji i doskonałego warsztatu znajdą je w pracach Marty Garbaczewskiej, Agnieszki Gewartowskiej, Wojciecha Koniuszka, Pawła Kwiatkowskiego i Ryszarda Szymańskiego.
Wystawę będzie można odwiedzić również w sobotę 17 maja podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Ekspozycja potrwa do 15 lipca.
Wystawa wystaw. 80 lat polskiego Szczecina w sztuce
Galeria Amfiteatr – na tarasie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec, park Kasprowicza.
Wstęp wolny
Szczecińska Agencja Artystyczna zaprasza na wystawę „Wystawa wystaw” na tarasie Teatru Letniego w Galerii Amfiteatr. To będzie przekrojowa ekspozycja archiwalnych materiałów dokumentujących życie artystyczne Szczecina na przestrzeni lat.
Prezentacja obejmuje m.in. plenerowe działania artystów, festiwale, zapomniane wydarzenia i wystawy.
Wystawa została przygotowana przez duet kuratorski: Katarzynę Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego z Konik Studio. W szczególny sposób przypomina postać Jadwigi Oczkowskiej-Najdowej – historyczki sztuki i kustoszki Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Pure Psychedelic vol.27
22:00
Hala Odra, Heyki 19, wejscie od ulicy Targowej
BILETY
do 23:00 - 40 PLN
po 23:00 - 50 PLN
27. edycja Pure Psychedelic to ostatnia szansa przed rozpoczęciem sezonu festiwalowego aby dać się ponieść psychodelicznym brzmieniom przez całą noc! Przychodzimy do Was z kolejną odsłoną naszego cyklu, w której na pewno odczujecie, że imprezy outdoorowe już blisko.
Czekają na Was ekscytujące dekoracje jakich jeszcze u nas nie było oraz wyjątkowi goście, którzy wraz z ekipą Pure Psychedelic zabiorą Was w wielowymiarową audiowizualną podróż.
SOBOTA 17.05.2025
Spotkanie z Zachodniopomorskim Produktem Regionalnym – edukacja, smak i ekologia w jednym miejscu!
10:00-13:00
Dom Kultury Słowianin, ul. Korzeniowskiego 2
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które łączy edukację ekologiczną, promocję zdrowego stylu życia i niezwykłe smaki regionu! „Spotkanie z Zachodniopomorskim Produktem Regionalnym” to okazja, by poznać lokalnych producentów, skosztować naturalnych wyrobów i wziąć udział w inspirujących warsztatach międzypokoleniowych.
Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którym bliskie są tematy zdrowia, ekologii i wspierania lokalnych inicjatyw. Chcemy wspólnie budować świadome i odpowiedzialne społeczeństwo – zaczynając od codziennych wyborów.
Pomniki przyrody i pomnikowe drzewa – wycieczki
Stowarzyszenie Nasze Wycieczki zaprasza na wycieczki w Lasach Miejskich Szczecina.
17 maja (sobota) (ok. 6 km)
START - o godz. 11.00 PARKING przy stawie Łomot, ul. Pod Urwiskiem.
Łomot - Diabelski Głaz - Pilchówka - buki Szpaler Siłaczy - Jasmundzka Struga - Łomot
Udział bezpłatny.
Pokażemy pomniki przyrody i pomnikowe drzewa, a o walorach przyrodniczych Lasów Miejskich Szczecina opowie leśnik Jan Saladra.
Na leśne ścieżki warto założyć odpowiednie obuwie i zabrać ze sobą coś do picia.
Uczestnikom wycieczek zostaną bezpłatnie przekazane publikacje edukacyjne "Warstwowa budowa lasu"
Kolejna wycieczka planowana na 24 maja (sobota).
Kolej na Przecław II: wystawa makiet kolejowych
11:00-18:00
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, ul. Rekreacyjna 1
17 i 18 maja odbędzie się wystawa makiet kolejowych w Przecławiu. W sali widowiskowej GOKSiR obejrzeć będzie można miniaturowy świat pociągów, dworców, wiaduktów i tuneli. To nie lada gratka dla miłośników pojazdów szynowych!
Zaś 17 i 18 maja odbędzie się zasadnicza część imprezy: salę widowiskową i hol wypełni wielkopowierzchniowa makieta kolejowa w skali 1:87, w salach tematycznych zaprezentowane zostaną modele w skali TT (1:120) oraz pociągi marki LEGO, a na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczno-modelarsko.
Warsztaty iluzji dla dzieci i młodzieży od lat 7
11:00 oraz 12:00
Dom Kultury 13 Muz, pl. Żołnierza Polskiego 2
Czas trwania: 45 minut
Miejsce: Sala Lustrzana
Bilety: 30 zł
Zapraszamy na warsztaty iluzji dla dzieci i młodzieży od lat 7 z magikiem Patrykiem, który tym razem uchyli rąbka tajemnicy. Czy to możliwe, aby rzeczy codziennego użytku zaczęły znikać, pojawiać się, unosić, czy zmieniać się na inne? Ależ oczywiście!
Nasz magik nauczy młodych adeptów sztuk magicznych przy pomocy kart, monet, szklanek oraz innych przedmiotów, które z pozoru wydają się pozbawione magii, a po warsztatach w rękach dzieci posłużą do zadziwienia nawet największego sceptyka!
Nie ma możliwości zakupu biletu na miejscu przed wydarzeniem.
Festiwal Dinozaurów w Szczecinie
16:00
Park im. Jana Kasprowicza, Psia Polana
Zapraszamy wszystkich tych mniejszych i starszych na spotkanie z prawdziwymi dinozaurami!
Przygotowaliśmy masę atrakcji, podczas których będziecie mogli odkrywać zaginiony świat dinozaurów U nas poznacie pradawne dinozaury m.in.Tyranozaur Rex, Triceratops i wiele innych...
Ponadto na najmłodszych będą czekać: strefa zamków dmuchanych, kolorowe smakołyki, zabawy i animacje, strefa mega baniek, dino gadżety, strefa wykopalisk, prawdziwy dinozaur.
19. Europejska Noc Muzeów
Co roku, 18 maja, Międzynarodowa Rada Muzeów (ICOM) organizuje Międzynarodowy Dzień Muzeów (International Museum Day, IMD) – globalne wydarzenie, które podkreśla rolę muzeów jako instytucji inicjujących zmiany w społeczeństwie. W 2025 roku hasłem przewodnim będzie: „Przyszłość muzeów w szybko zmieniających się społecznościach”.
Temat ten zachęca do refleksji nad tym, jak muzea mogą wspierać świat, który przechodzi głębokie zmiany społeczne, technologiczne i środowiskowe oraz wyznaczać ich kierunki. Muzea jako motory zmiany Muzea to coś więcej niż tylko miejsca, gdzie przechowuje się zbiory – stają się one aktywnymi uczestnikami życia społecznego, wspierając rozwój zrównoważonych i inkluzywnych społeczności.
Do akcji przyłącza się wiele instytucji kultury w Szczecinie, ale nie tylko, także Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki i wiele innych.
Noc Muzeów 2025 w Urzędzie Miasta
20:00-23:00
Urząd Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1
Wstęp bezpłatny.
Szczeciński Urząd Miasta już po raz kolejny otworzy swoje drzwi przed zainteresowanymi mieszkańcami i turystami. Gabinet, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego miasta, zabytkowa sala biblioteczna, w której gościło wielu znamienitych gości oraz niedostępne na co dzień podziemia szpinakowego pałacu. Między innymi to będzie można zwiedzić już w najbliższą sobotę podczas tegorocznej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów.
Tegoroczne zwiedzanie szczecińskiego magistratu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów rozpocznie się w najbliższą sobotę (17 maja br.) o godzinie 20.00 i zgodnie z przyjętym harmonogramem potrwa do godziny 23.00.
Noc Muzeów 2025 w Willi Lentza
19:00-24:00
Willa Lenzta, aleja Wojska Polskiego 84
Wstęp bezpłatny.
Willa Lenzta przyłącza się do Europejskiej Nocy Muzeów. W programie: zwiedzanie zabytkowej willi z profesjonalnymi przewodnikami i Miejskim Konserwatorem Zabytków oraz wystawa stała „Willa Lentza. Historia(od)nowa”, odkrywająca losy budynku, jego mieszkańców i spektakularne efekty prac konserwatorskich.
Fabryka Wody po raz pierwszy na Nocy Muzeów!
18:00-22:00
ul. 1-go Maja 41
Wstęp bezpłatny.
Fabryka Wody po raz pierwszy dołącza do Nocy Muzeów, która w tym roku odbywa się już po raz dziewiętnasty. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy program dla wszystkich miłośników nauki, doświadczeń i nietypowych form spędzania czasu.W godzinach 18:00–22:00 zapraszamy mieszkańców i turystów do bezpłatnego zwiedzania Edukatorium - Centrum Nauki o Wodzie oraz udziału w specjalnych atrakcjach przygotowanych tylko na tę jedną noc.
Sztuka lustrzanego odbicia. Wystawa grafiki warsztatowej w Open Gallery
Open Gallery, ul. Koński Kierat 17/1 - 1 piętro
Blisko 50 grafik warsztatowych pięciu uznanych artystów zaprezentuje galeria Open Gallery podczas wystawy "Sztuka graficzna - obrazy z lustrzanego odbicia”. Miłośnicy sztuki wymagającej precyzji, pasji i doskonałego warsztatu znajdą je w pracach Marty Garbaczewskiej, Agnieszki Gewartowskiej, Wojciecha Koniuszka, Pawła Kwiatkowskiego i Ryszarda Szymańskiego.
Wystawę będzie można odwiedzić również w sobotę 17 maja podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Ekspozycja potrwa do 15 lipca.
Festiwal Młode Wilki 25 / TEKHNÉ Sound Sessions.
11-17 maja
Festiwal Młode Wilki realizowany jest od 2014 roku przez Akademię Sztuki w Szczecinie. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce przeglądów młodej sztuki, który organizowany jest poprzez otwarty nabór. Spośród zgłoszonych projektów, Jury wybiera osoby lub kolektywy artystyczne (studiujące na wyższych uczelniach artystycznych w kraju), które w ramach Festiwalu prezentują swoje projekty na wystawie zbiorowej. Autorki i autorzy wyróżnionych projektów przyjeżdżają do Szczecina i uczestniczą w festiwalowych wydarzeniach. Dzięki temu Młode Wilki, poza częścią konkursową, są przede wszystkim miejscem spotkań najmłodszego pokolenia artystek i artystów, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami i studentkami praktykującymi sztukę współczesną oraz zaproszonymi gośćmi.
20:00
NOWA SZKOŁA w Kopicach / PERFORMANCE + KONCERT
Jakub von Gunten, and the moving objects
Zofia Białkowska, Hanna Ceniak, Karolina Grygier, Radosław Hada Jasikowski, Andrei Kharchanka, Ania Kałwa, Marta Marianna Kubiak, Ana Kulak, Sonik Landsberg, Kosma Maliszewski, Karol Pabich, Marcella Poroszanka, Agata Radziszewska, Ksenia Zalutskaya, Nika Ziółkowska
zespół kuratorski: Anna Maria Karczmarska, Mikołaj Małek, Małgorzata Mazur, Łukasz Jastrubczak
Paprykarz szczeciński – spektakl i spotkanie z twórcami
17:00
Teatr Współczesny w Szczecinie, Wały Chrobrego 3
Bilety 35/55 zł
„Paprykarz szczeciński” to komedia o życiu i śmierci, i o tym, co mamy w środku, pod aluminiowym wieczkiem.
reżyseria: Marcin Liber
tekst i piosenki: Michał Kmiecik
"GAME OVER" w Klubie Delta (PL 2024, 83’)
18:00
bilety 15 zł
REŻYSERIA: Paweł Powolny
SCENARIUSZ: Jakub Litke
OBSADA: Mikołaj Chroboczek, Tetiana Malkova, Aleksandra Justa, Krzysztof Stelmaszyk.
Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmowy "GAME OVER". Ta polska produkcja w reżyserii Pawła Powolnego
i wg scenariusza Jakuba Litke miała swoje prezentacje na festiwalach w Polsce i za granicą. Po dąbskiej projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Grażyna Iłowiecka.
Europa Concordia. XXII Festiwal Muzyki Dawnej w Szczecinie
16-26 maja 2025
Festiwal jest jedynym organizowanym na Pomorzu Zachodnim wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym poświęconym w całości popularyzacji i upowszechnianiu historycznego wykonawstwa muzyki dawnej w szerokim kontekście historii i tradycji muzycznych Europy.
Wydarzenie realizowane jest od 2004 roku w zabytkowych wnętrzach Szczecina upowszechniając polskie dziedzictwo muzyczne w żywym dialogu z twórczością kompozytorów europejskich.
XXII edycja Festiwalu, prezentować będzie arcydzieła epoki średniowiecza, renesansu i baroku w interpretacji mistrzów wykonawstwa historycznego.
Można kupić karnety obejmujące wejście na 5 płatnych koncertów w cenie 150/100 zł.
Europa Concordia. Muzyczna geografia Europy bez granic
sobota
19:00
bezpłatne wejściówki
Sala Koncertowa Akademii Sztuki w Szczecinie, al. Niepodległości 40
"Europa Concordia. Muzyczna geografia Europy bez granic.”
Orkiestra Barokowa Narodowej Akademii Muzycznej we Lwowie
Anna Ivaniushenko - klawesyn, Sergej Havrylyuk- skrzypce barokowe
Paweł Osuchowski – dyrygent
Wystawa wystaw. 80 lat polskiego Szczecina w sztuce
Galeria Amfiteatr – na tarasie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec, park Kasprowicza.
Wstęp wolny
Szczecińska Agencja Artystyczna zaprasza na wystawę „Wystawa wystaw” na tarasie Teatru Letniego w Galerii Amfiteatr. To będzie przekrojowa ekspozycja archiwalnych materiałów dokumentujących życie artystyczne Szczecina na przestrzeni lat.
Prezentacja obejmuje m.in. plenerowe działania artystów, festiwale, zapomniane wydarzenia i wystawy.
Wystawa została przygotowana przez duet kuratorski: Katarzynę Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego z Konik Studio. W szczególny sposób przypomina postać Jadwigi Oczkowskiej-Najdowej – historyczki sztuki i kustoszki Muzeum Narodowego w Szczecinie.
NIEDZIELA 18.05.2025
Kolej na Przecław II: wystawa makiet kolejowych
11:00-16:00
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, ul. Rekreacyjna 1
17 i 18 maja odbędzie się wystawa makiet kolejowych w Przecławiu. W sali widowiskowej GOKSiR obejrzeć będzie można miniaturowy świat pociągów, dworców, wiaduktów i tuneli. To nie lada gratka dla miłośników pojazdów szynowych!
Zaś 17 i 18 maja odbędzie się zasadnicza część imprezy: salę widowiskową i hol wypełni wielkopowierzchniowa makieta kolejowa w skali 1:87, w salach tematycznych zaprezentowane zostaną modele w skali TT (1:120) oraz pociągi marki LEGO, a na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczno-modelarsko.
Europa Concordia. XXII Festiwal Muzyki Dawnej w Szczecinie
16-26 maja 2025
Festiwal jest jedynym organizowanym na Pomorzu Zachodnim wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym poświęconym w całości popularyzacji i upowszechnianiu historycznego wykonawstwa muzyki dawnej w szerokim kontekście historii i tradycji muzycznych Europy.
Wydarzenie realizowane jest od 2004 roku w zabytkowych wnętrzach Szczecina upowszechniając polskie dziedzictwo muzyczne w żywym dialogu z twórczością kompozytorów europejskich.
XXII edycja Festiwalu, prezentować będzie arcydzieła epoki średniowiecza, renesansu i baroku w interpretacji mistrzów wykonawstwa historycznego.
Można kupić karnety obejmujące wejście na 5 płatnych koncertów w cenie 150/100 zł.
Viola appassionata - dzieła włoskich wirtuozów XVI i XVII wieku
niedziela
17:00
Zamek Książąt Pomorskich, Sala Księżnej Anny Jagiellonki, ul. Korsarzy 34
Bilety: 30/20 zł
"Viola appassionata - dzieła włoskich wirtuozów XVI i XVII wieku"
Juliane Laake - viola da gamba, Ensemble Art d’Echo (Niemcy)
Paprykarz szczeciński
19:00
Teatr Współczesny w Szczecinie, Wały Chrobrego 3
Bilety 35/55 zł
„Paprykarz szczeciński” to komedia o życiu i śmierci, i o tym, co mamy w środku, pod aluminiowym wieczkiem.
reżyseria: Marcin Liber
tekst i piosenki: Michał Kmiecik
Wystawa wystaw. 80 lat polskiego Szczecina w sztuce
Galeria Amfiteatr – na tarasie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec, park Kasprowicza.
Wstęp wolny
Szczecińska Agencja Artystyczna zaprasza na wystawę „Wystawa wystaw” na tarasie Teatru Letniego w Galerii Amfiteatr. To będzie przekrojowa ekspozycja archiwalnych materiałów dokumentujących życie artystyczne Szczecina na przestrzeni lat.
Prezentacja obejmuje m.in. plenerowe działania artystów, festiwale, zapomniane wydarzenia i wystawy.
Wystawa została przygotowana przez duet kuratorski: Katarzynę Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego z Konik Studio. W szczególny sposób przypomina postać Jadwigi Oczkowskiej-Najdowej – historyczki sztuki i kustoszki Muzeum Narodowego w Szczecinie.