Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Weekend w Szczecinie: 12-14 maja

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 12-14 maja

   Przed mieszkańcami Szczecina weekend pełen atrakcji wśród nich między innymi: Parada Skandynawska, Piknik nad Odrą i Noc Muzeów.  

   Piątek, 12.05.2023

   11:00 Parada Skandynawska, plac Lotników, wstęp wolny

   Wydarzenie organizowane w ramach tegorocznych Dni Skandynawskich. Uczestnicy parady przejdą od placu Lotników aleją Jana Pawła II do Urzędu Miasta. Zakończenia parady na Jasnych Błoniach gdzie odbędą się animacje i warsztaty dla wszystkich mieszkańców.

   16:00 Piknik Skandynawski, Jasne Błonia, wstęp wolny

   Piknik w stylu skandynawskim to dobra zabawa i relaks w stylu hygge

   17:00 Spacer śladami Skandynawii, Dom Skandynawski,

   Spacer śladami Skandynawii w Szczecinie z przewodnikiem miejskim Przemkiem Głową.

   17:00 Zaczarowany świat Patryka – spektakl sztuki iluzji, DK 13 Muz, bilety: www.bilety.fm

    Spektakl sztuki iluzji w wykonaniu Patryka Kowalskiego, który zabierze wszystkich do świata pełnego magii i tajemnic. Przedstawienie dla dzieci od 5 roku życia.

   17:00 Koncert zespołów: HAFAFASHA, KAMRAIK, NOVENA, TORNEY Szczecin oraz LOTA Chojna, Pałac Młodzieży, wstęp wolny

   Na scenie zaprezentują się trzy zespoły z pałacowej pracowni - Novena, Torney i Kamraik. Gościnnie wystąpi: zespół LOTA Chojny oraz Hafafasha - nowa, szczecińska formacja grająca eksperymentalny funk z elementami jazzu, muzyki klasycznej, popu i wszystkiego pomiędzy. W instrumentażu zespołu znajdziemy zarówno gitary elektryczne, jak i skrzypce czy saksofony, tworzące niepowtarzalną mieszankę brzmień.

   18:00 Wernisaż "Szczecin w grafice 0001", DK Krzemień, wstęp wolny

   Podczas spotkania autor opowie nam o swojej twórczości i zamiłowaniu do Szczecina. W trakcie wydarzenia wystąpią młode szczecińskie wokalistki Lena Sikora i Oliwia Tychawska, które zaśpiewają nastrojowe utwory polskich artystów. Atmosferę podczas zwiedzania stworzy Chór muzyki rozrywkowej Rock&Fire.

   19:00 Bugaj i Mozart Wielka Msza c-moll, Filharmonia im. M. Karłowicza, bilety: https://filharmonia.szczecin.pl/

   Koncert z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Maestro Tomasza Bugaja i 70. Lat istnienia Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.

   19:00 Pocałunek, Teatr Mały, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?

   23.50 4. Szczeciński Bieg Nocny , Jasne Błonia, www.protiming24.pl

   Na uczestników biegu będą czekać dwa dystanse na 5 i 10 km. Bez względu na to czy przebiegniemy 5 czy 10 km możemy mieć pewność, że trasa będzie nas zaskakiwać na każdym kilometrze – to dzięki świetlnym aranżacjom i dopingom, które będą dodawały mocy zawodnikom. Start i meta Biegu: Plac Jasne Błonia.

   Sobota, 13.05.2023

   10:00 Nadęte Warsztaty, DK 13 Muz, bilety: www.bilety.fm

   Muzyczne warsztaty dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych g. 10:00 (0-2 lata) g.11:15 (2-4 lata) g. 12:30 (4-6 lat). Dla uczestników przygotowano zabawy i historyjki nie zabraknie też tańca i muzyki granej na żywo. Uczestnictwo w warsztatach tylko z opiekunem.

   11:00 Piknik nad Odrą, Wały Chrobrego, wstęp wolny

   Impreza odbywa się na nabrzeżu Odry nieprzerwanie od 19 lat. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 200 wystawców i 50 tysięcy odwiedzających. W programie między innymi: Targi Turystyczne,  Festiwal Smaków Food Trucków, Jarmark Rozmaitości i koncerty. Nie zabraknie również wesołego miasteczka.

   18:00 Voices of Celebration – koncert Galowy Jubileuszu 70-lecia CHAPS, Filharmonia im. M. Karłowicza,  bilety: bilety.fm

   W programie jubileuszowego koncertu oprócz utworów a cappella usłyszymy jazzową mszę - Mass in Blue - autorstwa wybitnego brytyjskiego pianisty i kompozytora młodego pokolenia Willa Todda. 

   18:00 17. Europejska Noc Muzeów, DK 13 Muz, wstęp wolny

   W programie przewidziano zwiedzanie trzech galerii: Foyer: Oliwia Zborowska – praca dyplomowa – wystawa malarstwa, „Retro Vibes” – kadry z plenerów fotograficznych organizowanych przez Olgę Dąbkiewicz , Tworzę się: „Ukryta wystawa” – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki.

   18:00 17. Europejska Noc Muzeów, Teatr Współczesny, wstęp wolny, darmowe wejściówki do odebrania w kasie, liczba miejsc ograniczona

   Co się kryje za kurtyną, gdzie mieszkają rekwizyty, jak wygląda garderoba? Teatr Współczesny zaprasza na wieczorne zwiedzanie zakamarków teatru. O tajnikach teatru opowiedzą Marta Gosecka, pedagożka teatru i członkowie naszego Zaplecza Teatralnego. Zwiedzanie odbędzie się w dwóch tura, druga tura o 19:30.

   18:00 17. Europejska Noc Muzeów, Zamek Książąt Pomorskich, wstęp wolny

   W programie między innymi: zwiedzanie wystaw, Wieży Dzwonów i projekcja filmu „Wielka Podróż Bogusława X” Będą także fotościanki do pamiątkowych fotografii i staro pomorskie gry i zabawy.

   19:00 17. Europejska Noc Muzeów, Urząd Miasta Szczecin, wstęp wolny

   W programie między innymi zwiedzanie sal: bibliotecznej, sesyjnej Rady Miasta, ślubnej oraz podziemi Szpinakowego Pałacu.  Odwiedzający będą mogli również zwiedzić gabinet Prezydenta Miasta, po którym oprowadzi ich sam Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

   Niedziela 14.05.2023

   11:00 Piknik nad Odrą, Wały Chrobrego, wstęp wolny

   Impreza odbywa się na nabrzeżu Odry nieprzerwanie od 19 lat. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 200 wystawców i 50 tysięcy odwiedzających. W programie między innymi: Targi Turystyczne,  Festiwal Smaków Food Trucków, Jarmark Rozmaitości i koncerty. Nie zabraknie również wesołego miasteczka.

   16:00 Szwajowa Niedziela „Smaki życia” + koncert Ryczące dwudziestki, CKE Stara Rzeźnia, wstęp wolny

    Tematem spotkania poświęconego postaci i twórczości Moniki Szwai, szczecinianki, dziennikarki i pisarki, będą w tym roku „Smaki życia”. Co je tworzy? Jak się nimi cieszyć? Gdzie ich szukać? Znajdować nowe? Czy zawsze jest to możliwe? Całość uświetni koncert zespołu „Ryczące Dwudziestki”.

   17:00 Światy możliwe, Teatr kana, bilety: Teatr KANA - Światy możliwe

   Czwórka przedstawicieli gatunku ludzkiego podejmuje próbę uratowania świata. Stawka toczy się o wszystko, a miejscem akcji jest Planeta Ziemia, ten przedziwny escape room.

   18:00 Stare Dobre Małżeństwo, Filharmonia im. M. Karłowicza, bilety: biletyna.pl

   Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

   19:00 Dotyk za dotyk. Dansing, Teatr Współczesny, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   Międzypokoleniowa odsłona dansingu w teatrze. Szampańska zabawa, feeria barw i taneczny sznyt, odblaski dyskotekowej kuli, trunki i przekąski to elementy naszego spotkania na miarę roku 2023.

   21:30 Czas. Kolor. Przestrzeń, Willa Lentza, bilet: Wybór biletów (willa-lentza.pl)

   Willa Lentza zaprasza na prezentację nowatorskiej formy audiowizualnej. To wielobarwne, immersyjne doświadczenie świata sztuki. Dzięki połączeniu najnowszych technik animacji 3d i nowatorskiej scenografii, będzie można odkryć nowy wymiar obcowania z malarstwem wielkich mistrzów. Barwa, kompozycja i przestrzeń staną się głównymi bohaterami zaprojektowanej malarskiej fabuły.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!