Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Trwają przygotowania do Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Trwają przygotowania do Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego
   JB_22 (6).jpg
   JB_22 (8).jpg
   JB_22 (9).jpg
   JB_22 (11).jpg
   JB_22 (12).jpg

   Już za niespełna tydzień rozpoczyna się tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających będą czekać drewniane domki ze świątecznymi wyrobami oraz lokalni artyści i animatorzy. Wśród nich sam święty Mikołaj.

   Przed nami ponad trzy tygodnie świątecznych spotkań, wyśmienitych przysmaków, wigilijnych opowieści i mieniących się złotem i czerwienią bożonarodzeniowych dekoracji. Od 1 do 23 grudnia w samym sercu miasta będzie funkcjonował Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku poza Aleją Kwiatową, Placem Adamowicza i Placem Lotników świąteczny klimat będzie można też poczuć w alei Wojska Polskiego. Łącznie przygotujemy ponad 90 stoisk, wśród których zagoszczą lokalni wystawcy, regionalni producenci, rękodzielnicy i gastronomicy z różnych regionów Polski. Będzie smacznie, kolorowo i baaardzo świątecznie.

   Jarmarkowe stoiska będą otwarte przez cały tydzień. Wystawcy zaprezentują bardzo ciekawy asortyment: własnoręcznie zdobione bombki, świąteczne stroiki, pachnące goździkami i pomarańczą świece, drobne upominki, niepowtarzalne dekoracje, tekstylia i wiele innych. Oczywiście nie zabraknie także pełnych smaku i aromatu potraw. Pierogi, wędliny, miody, pierniki, paszteciki, ale także słone przekąski i pożywne dania będą czekać na zgłodniałych odwiedzających. W tym roku pojawi się także wyjątkowy drewniany wiatrak, a w którym będą serwować pachnące i rozgrzewające grzane wino.

   Święta na całego

   Przez cztery weekendy Jarmarku Bożonarodzeniowego będziemy mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Na Jarmarkowych scenach – bo będą takie zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym w alei Wojska Polskiego wystąpią lokalni artyści i animatorzy. W świątecznych alejkach będziemy mogli spotkać ulicznych artystów, a w strefach warsztatowych wykonać kreatywne ozdoby i świąteczne pamiątki. Oprócz tego nie zabraknie bożonarodzeniowych łamigłówek i tematycznych gier. Wszystko oczywiście w rytmie największych świątecznych przebojów.  Miłośnicy pięknych kadrów będą mogli uwiecznić ten świąteczny klimat na zdjęciach w naszych wyjątkowych punktach insta. Znajdziemy je na każdym z placów.

   Spotkanie z Mikołajem, koncerty, spacery i wiele innych

   Przez trzy tygodnie Jarmarku Bożonarodzeniowego najmłodsi będą mogli skorzystać z dziesiątek atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Poza stałymi atrakcjami takimi jak karuzela wenecka, koło młyńskie, mała karuzela w weekendy nasza scena muzyczna zapełni się zespołami, które umilą ten świąteczny czas. W strefach animacji nie zabraknie świątecznych warsztatów, przedstawień i interaktywnych zabaw. Będziemy czytać bajki, spotykać się z postaciami z bajek i wypatrywać Świętego Mikołaja, który 6 grudnia pojawi się na naszym Jarmarku. Na terenie alei Wojska Polskiego w ramach gry terenowej będzie można szukać elfów, a na Placu Lotników wejść do gigantycznego wiatraka.  Jarmark Bożonarodzeniowy będzie też świetną okazją do spacerowania i poznawania historii i legend Szczecina. Miejscy przewodnicy dołączają do naszego programu i w weekendy oferują tematyczne spacery śladami Jarmarku. Bezpłatne spacery będą odbywały się zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym w alei Wojska Polskiego.

   Mały gest, a cieszy

   Każdego roku staramy się, aby w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego pamiętać o innych. Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy będzie można napisać kilka ciepłych słów seniorom, którzy na co dzień pozostają pod opieką Domów Pomocy Społecznej. Listy tafią do nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Podobnie jak w poprzednim roku na terenie Jarmarku będzie można skorzystać z naszej Bombkodzielni. Ci którzy mają za dużo ozdób w domu mogą się nimi podzielić z innymi.  Znajdą się także choinki last minute – wszystkie drzewka, które zdobiły nasze place na zakończenie Jarmarku zostaną przekazane w ręce mieszkańców, którzy przyniosą przysmaki dla zwierząt ze stowarzyszenia Kudłata Przystań.

   Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego

   Aleja Kwiatowa, Plac Adamowicza, Plac Lotników

   poniedziałek – czwartek, w godz. 14:00-20:00

   piątek, w godz. 14:00-23:00

   sobota, w godz. 10:00-23:00

   niedziela, w godz. 10:00-20:00

   Aleja Wojska Polskiego

   poniedziałek – czwartek, w godz. 16:00 -20:00

   piątek, w godz. 16:00-21:00

   sobota i niedziela, w godz. 12:00-21:00

   Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 1 do 23 grudnia. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.kolorowaaleja.pl w zakładce Jarmark Bożonarodzeniowy.

   Załączniki

   • PROGRAM jarmark-1.pdf

    application/pdf

    Pobierz
   • PROGRAM jarmark-2.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!