Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Trudna sytuacja na Cmentarzu Centralnym

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   1 (7).jpg
   1 (8).jpg

   Wichura, która już kolejny raz nawiedziła nas w sobotę ponownie narobiła mnóstwo szkód. Zakończyło się liczenie uszkodzonych drzew. Poleciało ich dokładnie 127.

   Służby miejskie mają pełne ręce roboty. Trwa sprzątanie Cmentarza Centralnego, który ma ponad 172 hektary. Bardzo mocny, utrzymujący się wiatr, z pewnością nie ułatwia zadania.

   - Zakończyło się właśnie liczenie uszkodzonych drzew, które poleciały na ulice, chodniki, groby czy zawisły na sąsiednich drzewach - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Ich ostateczna liczba to 127.

   W pierwszej kolejności udrażniane są aleje samochodowe oraz piesze. W tym samym czasie „ściągane” są drzewa, które połamały się, zawisły na pobliskich i stwarzają śmiertelne zagrożenie dla osób odwiedzających groby najbliższych.

   W ostatniej kolejności firma zewnętrzna, wspierana przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych, zajmie się tymi drzewami, które zostały powalone i znalazły się w głębi kwater. Wiadomo już, że te ostatnie zniszczyły ponad 30 nagrobków.

   Cmentarz Centralny zamknięty został w sobotę. Kategorycznie zabrania się wchodzenia na jego teren. Dopiero w momencie, gdy pracownicy pozbędą się jakiegokolwiek zagrożenia – ponownie udostępnią go odwiedzającym.

   Przypomnimy, że wichurze sprzed 3 tygodni uległo kolejnych ponad 150 drzew. Od tego momentu, dzień w dzień, porządkowany był cały teren. Niestety, teraz prace rozpoczęły się od samego początku i prowadzone będą aż do całkowitego uporządkowana nekropolii.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!