Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szpiegowanie nie tylko na Podzamczu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szpiegowanie nie tylko na Podzamczu

   Specjalne urządzenia sprawdzały w tym tygodniu potencjalne nieszczelności w sieci wodociągowej na podzamczu. Wygenerowane przez urządzenia dane wykluczyły wycieki na eksploatowanej przez nas infrastrukturze.

   Jak to możliwe, że sprawdziliśmy czy woda cieknie bez rozkopywania chodnika czy jezdni? Wodociągowcy dysponują prawdziwie szpiegowskim sprzętem!

   - Urządzenia akustyczne pomagają wodociągowcom w poszukiwaniu potencjalnych wycieków - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK. - Działanie korelatorów, loggerów i geofonów oparte jest na odczycie bądź odsłuchu fali dźwiękowej generowanej przez płynącą w rurze wodzie. Duży wyciek widoczny jest gołym okiem, ale co w przypadku mniejszej awarii, próby kradzieży wody lub w sytuacji z ostatnich dni, kiedy na podzamczu zauważono zapadanie się chodnika? Wtedy właśnie przydają się urządzenia, które pozwalają na wykonanie analiz bez potrzeby ingerencji w nawierzchnię.

   W zależności od miejsca i sytuacji wybiera się konkretną metodę. Rodzaj sprzętu i doświadczenie operatora pozwala na zawężenie obszaru lub znalezienie konkretnych punktów wycieku.

   - Dzięki urządzeniom szybciej reagujemy na problemy na sieci wodociągowej, możemy działać z mniejszymi utrudnieniami dla mieszkańców i pomóc zarządcom, jak w przypadku współpracy z NiOL - mówi Hanna Pieczyńska. - Udaje się nam także wykryć próby kradzieży wody.

   Jednocześnie informujemy, że sprawdziliśmy infrastrukturę kanalizacyjną i wodociągową przez nas eksploatowaną i wykluczyliśmy awarie ZWiK na Podzamczu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!