Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szpargałek wspiera uchodźców z Ukrainy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szpargałek wspiera uchodźców z Ukrainy
   1 (6).jpg
   1 (5).jpg
   1 (4).jpg
   1 (1).jpg
   1 (2).jpg
   1 (3).jpg

   Mieszkańcy, jak zwykle, nie zawiedli. W poniedziałek tłumnie stawili się do Galerii Szpargałek przy ulicy Arkońskiej i wspomogli tym samym społeczność ukraińską. Podliczono już kwotę, jaką udało się przekazać potrzebującym uchodźcom.

   Za nami pierwsza tego typu Galeria Szpargałek. Zorganizowana została, jako ponadprogramowa z myślą o tym, by pomóc potrzebującym uchodźcom z Ukrainy.

   Ludzie, którzy uciekli do nas przed wojną często stracili wszystko co mieli: samochody, domy, i najgorsze – członków rodziny.

   - Przyjeżdżają do nas z maleńkimi dziećmi i jedną torbą - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Przyznają, że nie mieli nawet czasu, by spakować coś więcej. Natychmiast musieli uciekać przed agresorami. Nie można obok tej tragedii przechodzić obojętnie.

   Dodatkowa edycja charytatywnej Galerii została przygotowana w błyskawicznym tempie.

   - Przypomnę tylko, że każdy z przedmiotów jest zawsze sprawdzany pod kątem sprawności i bezpieczeństwa, czyszczony, wprowadzany do systemu i na sam koniec „wędruje” na szpargałkowe regały - mówi Andrzej Kus. - Zależało wszystkim na tym, by tych przedmiotów znalazło się jak najwięcej. Udało się. W trzech magazynach poustawianych były tysiące: książek, puzzli, naczyń, kryształów, zabawek, mebli, obrazów itp. itd. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie nikt nie zgłosił sprzeciwu, że musi wpłacić środki na jedno z dwóch kont.

   Do wyboru były: Zachodniopomorski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, który zbiera również fundusze na ukraińskie dzieci oraz Związek Ukraińców W Polsce.

   Mieszkańcy, za pośrednictwem Galerii, zasilili konta wspomnianych dwóch organizacji pożytku publicznego kwotą łączną 4400 złotych. Bardzo dziękujemy!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!