Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: Zostań projektodawcą, dołącz do zespołu!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: Zostań projektodawcą, dołącz do zespołu!

   Do 30 czerwca trwa tegoroczny nabór projektów SBO. Czekamy na wasze pomysły! Szybciej, bo już 13 czerwca upływa termin zgłaszania kandydatur do zespołów społecznych SBO, jeśli chcesz zostać częścią zespołu Opiniującego lub Odwoławczego – zgłoś się już dziś!

   Przypominamy. Do zagospodarowania jest ponad 17 milionów. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

   Projekty mogą być:

   •    ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.
   •    lokalne - na które przeznaczono 70% środków.

        Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne.

   Wnioski można składać do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego  formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

   Zostań częścią zespołu!

   Zapraszamy również mieszkańców, członków rad osiedli i organizacji pozarządowych do udziału w pracach zespołów społecznych Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. 

   Nabór kandydatów potrwa do 13 czerwca 2022 r. Głównym zadaniem członków  zespołów będzie opiniowanie projektów SBO i zatwierdzanie listy do głosowania oraz rozpatrywanie odwołań autorów. Członkowie, społecznie, zapoznają się z poszczególnymi wnioskami, które następnie będą opiniowali na zdalnych posiedzeniach, organizowanych w dni robocze, w godzinach popołudniowych.

   W skład Zespołu Opiniującego wchodzą: mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych,  oraz rad osiedli.

   W skład Zespołu Odwoławczego wchodzą: autorzy zwycięskich inwestycji SBO oraz mieszkańcy

   Termin zgłaszania kandydatów upływa 13 czerwca 2022 r.

   Więcej o weryfikacji i zadaniach zespołów społecznych SBO:

    https://sbo.szczecin.eu/weryfikacja-sbo-2023

   Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii można znaleźć na stronie www.sbo.szczecin.eu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!