Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: Zespoły społeczne na start

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: Zespoły społeczne na start

   22 członków Zespołu Opiniującego i 5 członków zespołu odwoławczego Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 już niedługo zacznie swoją pracę nad tegorocznymi projektami.

   Głównym zadaniem członków  zespołów będzie opiniowanie projektów SBO i zatwierdzanie listy do głosowania oraz rozpatrywanie odwołań autorów. Członkowie obu zespołów, społecznie, zapoznają się z poszczególnymi wnioskami, które następnie będą opiniowali na zdalnych posiedzeniach, organizowanych w dni robocze, w godzinach popołudniowych.

   W skład Zespołu Opiniującego wchodzą: mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miasta oraz rad osiedli.

   W skład Zespołu Odwoławczego wchodzą: autorzy zwycięskich inwestycji SBO oraz mieszkańcy posiadający doświadczenie w pracy w Zespole Opiniującym z  ubiegłych edycji SBO.

   Więcej o zespołach społecznych TUTAJ:

   Przypominamy. W  tegorocznej puli ostatecznie, wraz z projektami złożonymi na papierze, znalazło się 41 projektów ogólnomiejskich  i 177 lokalnych. W następnym kroku projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej (I ETAP), gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną zostaną poddane weryfikacji pod kątem możliwości ich realizacji (weryfikacja merytoryczna – II ETAP). Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę  i zostaną zatwierdzane przez zespoły społeczne (III ETAP), trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

    Więcej na temat SBO - www.sbo.szczecin.eu.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!