Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Strażnicy osiedlowi trochę inaczej...

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Strażnicy osiedlowi trochę inaczej...
   SP 35.JPG
   SP 35-2.JPG
   SP 35-6.JPG
   SP35-3.JPG
   SP35-4.JPG
   SP35-5.JPG

   Czerwiec to miesiąc, w którym wiele podmiotów, instytucji, szkół organizuje różnorakie spotkania z mieszkańcami. Tak było też 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 35 przy ulicy Świętoborzyców. Dyrekcja placówki oświatowej wraz z radą Osiedla Szczecin Niebuszewo zorganizowała Festyn Rodzinny pod nazwą „ Sport i zabawa to fajna sprawa”.

   To cykliczna impreza środowiskowa, organizowana już od wielu lat, w której udział biorą uczniowie szkoły wraz z rodzicami oraz mieszkańcy Osiedla Książąt Pomorskich. Zapraszani są także przedstawiciele służb mundurowych i władz samorządowych. Nie mogło zatem zabraknąć strażników miejskich. Tym razem w nieco odmiennej roli wystąpili strażnicy osiedlowi, którzy włączyli się czynnie w organizację festynu. W związku z tym, iż zamysł organizatorów był taki, aby integrować szkołę ze środowiskiem lokalnym obecność osiedlowych stróżów prawa była jak najbardziej zasadna. Tym razem jednak strażnicy swój czas poświęcali najmłodszym, aktywnie prezentując swoją jednostkę poprzez prezentację sprzętu, umundurowania, elementów wyposażenia funkcjonariuszy, niezbędnego w codziennej pracy. Korzystając z pomocy dydaktycznych z Referatu Profilaktyki strażnicy osiedlowi wykorzystali plenerową grę planszową w wersji maxi do interaktywnej zabawy z najmłodszymi.

   Festyn był  doskonałą okazją do promowania osiągnięć uczniów w wielu dziedzinach, jak sport, muzyka. Założone cele tego przedsięwzięcia to wychowywanie aktywnych i zaangażowanych młodych ludzi poprzez kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych, krzewienie właściwych postaw w kontaktach z rówieśnikami poprzez zdrową, sportową rywalizację . To także promowanie czynnego rodzinnego wypoczynku. Poprzez moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów  dla wszystkich uczestników każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie.

   Radiowóz Straży Miejskiej też budził duże zainteresowanie a możliwość przymierzenia elementów umundurowania sprawiała wiele frajdy, zwłaszcza najmłodszym, chętnie pozującym do zdjęć w kamizelce taktycznej czy strażniczej czapce. Nie zabrakło też atrakcji kulinarnych, ciast i potraw z grilla przygotowywanych przez rodziców uczniów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!