Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Spędź dzień z grami na Szczecin Gaming Fest

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Spędź dzień z grami na Szczecin Gaming Fest

   29 marca odbędzie się wielkie święto fanów gier wideo. Na jeden dzień Netto Arena zmieni się w gamingowy raj wypełniony atrakcjami.

   Od tego wydarzenia dzielą nas już tylko dwa tygodnie. Szczecin Gaming Fest będzie jedyną okazją do zbicia piątki z Wojciechem “Lewusem” Strykowskim (twórcą TikTok i YouTube), czy wzięcia udziału w turnieju EA Sports FC 24. Do Szczecina przyjadą najbardziej popularni twórcy internetowi. Oprócz Lewusa na scenie zobaczymy także w roli prowadzącego – Mikołaja „Silv4n” Sinackiego.
    

   W trakcie SGF rozegrany zostanie turniej EA Sports FC 24 o tytuł nieoficjalnego Mistrza Szczecina.

   Zawodnicy będą dobierani losowo, mecze zostaną rozegrane w systemie pucharowym. Rywalizacjom będą przyglądać się profesjonalni komentatorzy e-sportowi. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody rzeczowe. Turniej rozpocznie się w strefie free-to-play, finałowe rozgrywki będą już odbywać się na scenie głównej. W strefie F2P każdy chętny będzie mógł podejść do stanowiska i wziąć udział w wyzwaniach przygotowanych przez organizatorów.

   - Gracze będą mogli spróbować swoich sił w League of Legends, Counter-Strike 2, Fortnite, TEKKEN 8 i  Minecraftcie. Łącznie przygotowanych zostanie aż 12 konkurencji - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. 

   Uczestnicy Szczecin Gaming Fest będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję zagrania w popularnego LoLa z Lewusem, a pojedynki będą odbywały się na scenie. Grać będzie można nie tylko w gry wideo. Na płycie pojawi się także strefa gier AR, planszówek, symulatorów racingowych a także ergometrów wioślarskich i trenażerów. Wśród uczestników wydarzenia będzie można spotkać sportowców.

   Niezwykle ciekawie zapowiadają się strefy – Retro oraz QuarterSPIN. W tej pierwszej znajdziemy takie perełki jak Atari 2600, Nintendo NES, Sega Mega Drive oraz PlayStation 1 z pistoletem świetlnym GunCon, jeden z pierwszych komputerów przenośnych jakim jest Dolph oraz konsolę Pandora Box. To tylko zapowiedź, tego czego można się spodziewać w strefie retro. Jeśli ktoś będzie chciał zrobić sobie zdjęcie z postaciami z League of Legends, to będzie mógł to zrobić dzięki 24 aparatom w specjalnej strefie.

   - Dzięki ustawionej w centralnym punkcie hali scenie, wszystkie trwające rozgrywki będzie można oglądać na żywo. Oprócz tego zostaną tam przeprowadzone liczne konkursy, quizy, wyzwanie 1vs1 z Lewusem oraz rozstrzygnięcie turnieju EA Sports FC 24 - dodaje Celina Wołosz. 

   Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

   29 marca to dzień wolny od zajęć szkolnych, dlatego już dzisiaj zapraszamy do świata gier, w którym będzie można spędzić niesamowity dzień pełen pasji, spotykać się znajomymi i zobaczyć jak wygląda świat gamingowy z bliska.


   Więcej aktualności nt. wydarzenia znajdziemy na stronie www.szczecingamingfest.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku Szczecin Gaming Fest 2024.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!